پایگاه خبری تحلیلی دیدارنیوز

پایگاه خبری تحلیلی دیدارنیوز

اعتراضات عراق ریشه داخلی دارد نه خارجی! / کردستان عراق، ترکیه را به گفتگو دعوت می‌کند
گفتگوی "دیدارنیوز" با «ناظم دباغ» نماینده کردستان عراق در ایران؛

اعتراضات عراق ریشه داخلی دارد نه خارجی! / کردستان عراق، ترکیه را به گفتگو دعوت می‌کند

حکومت اقلیم کردستان نگران ادامه جنگ در سوریه است و خواستار توقف هر چه سریع‌تر جنگ و آغاز مذاکره و گفتگو است. طرفین باید مشکلات را با مذاکره حل کنند، چون ادامه جنگ باعث ویرانی و همچنین رشد داعش می‌شود. در طول تاریخ هیچ وقت مشکلات با جنگ حل نشده است. در رابطه با مسائل داخلی عراق نیز سیاست اقلیم کردستان از ابتدا که خود رئیس اقلیم آقای بارزانی صادر کرد مشخص است. ما علیه حکومت نیستیم. بهترین گزینه و بهترین حکومتی که امروز وجود دارد تشکیلات کنونی است. به همین خاطر نظر حکومت اقلیمی کردستان این است که باید حکومت هر چه سریع‌تر به مطالبات شرعی و قانونی و حقیقی معترضین رسیدگی کند و آن شعار‌هایی که آن‌ها می‌دهند مثل بیکاری و ضد فساد و خدمت گزاری و اصلاحات به درخواستشان رسیدگی شود.
داعش اهرم فشار ترکیه و آمریکا علیه اروپا است
«امیر موسوی» کارشناس مسائل خاورمیانه در گفت‌وگو با "دیدارنیوز":

داعش اهرم فشار ترکیه و آمریکا علیه اروپا است

داعش به عنوان اهرم فشار آمریکا و ترکیه علیه اروپا همیشه مورد استفاده قرار گرفته و می‌گیرد. کاملا مشخص است اروپایی‌ها مایل به بازگشت این تیم تروریستی نیستند، اما ترکیه و آمریکا درصددند تا به آن‌ها فشار آورند تا اتباع خود که به داعشی‌ها پیوسته بودند را بپذیرند، اروپا هم تا به امروز در این خصوص مقاومت به خرج داده است.
وقتی ۱۹ زخم بر بدن مصداق آزار جنسی نیست!
"دیدارنیوز" نگاهی به پرونده تعرض به دختربچه کرمانشاهی دارد؛

وقتی ۱۹ زخم بر بدن مصداق آزار جنسی نیست!

در پرونده دختر بچه کرمانشاهی، از آن رو رای به تجاوز جنسی داده نشده که احکام در قانون مجازات کشورمان بر اساس اینکه دخول انجام گرفته شده باشد یا نه، دارای تفاوت است. اگر علی رغم وجود آزار جنسی، دخول اثبات نشود یا صورت نگرفته باشد، مجازات عمل ـ ۹۹ ضربه شلاق ـ در قلمرو تعزیرات است که اثبات آن بر عهده دادستان قرار دارد، ولی اگر دخول انجام گرفته شده باشد، مجازات ـ اعدام ـ است و در حوزه حدود قرار می‌گیرد. این موضوع در حالی است که در تعریف سازمان ملل، هر نوع نزدیک شدن فیزیکی ناخواسته، درخواست برای خدمت جنسی و یا سایر رفتار‌های فیزیکی و کلامی، آزار جنسی محسوب می‌شود.
 روابط عربستان و روسیه به زیان ایران نیست
"دیدارنیوز" در گفتگو با «سیدعلی بیگدلی» سفر پوتین به ریاض را بررسی کرد؛

 روابط عربستان و روسیه به زیان ایران نیست

روسیه توان اقتصادی و تکنولوژیکی ضعیفی دارد و پتانسیل سرمایه گذاری‌های هنگفت را ندارد. عربستان و روسیه فقط در حوزه نظامی گری می‌توانند کار‌هایی انجام دهند و در حوزه نفت هم تجربیاتی دارند که قابلیت انتقال دارد، ولی تکنولوژی نفت روسیه به پای اروپا و آمریکا نمی‌رسد، به هر حال روسیه می‌تواند در منطقه برای آمریکا یک رقیب باشد و با توجه به اینکه در گذشته اتحاد جماهیر شوروی از کشور‌هایی که در جبهه امتناع قرار داشتند نمی‌توانست استفاده تجاری و اقتصادی ببرد روسیه کنونی در صدد است آن ناکامی را در این دروه جبران کند.
محمدرضا شانه‌ساز: هر برندی وارد بازار جذاب داروی ایران نشود، به شدت ضرر می‌کند
گفتگو با رییس سازمان غذا و دارو

محمدرضا شانه‌ساز: هر برندی وارد بازار جذاب داروی ایران نشود، به شدت ضرر می‌کند

توقف چند‌ساله اصلاح قیمت دارو‌های داخلی باعث شد که تولید بسیاری از اقلام دارویی متوقف شود. واردات هر قلم دارو یا ماده اولیه دارای مشابه داخلی، با چند برابر قیمت و ارزبری ممنوع است و باید قیمت‌گذاری بازار، در اختیار خود ما باشد. وقتی دنیا با ایراد‌های عجیب در مقابل صادرات ما مانع‌تراشی می‌کند، لزومی نمی‌بینیم که مالکیت معنوی به شرکت دارویی کمپانی خارجی بدهیم.
روح الله زم کیست و چگونه دستگیر شد؟
گزارش "دیدارنیوز" به بهانه دستگیری مدیر کانال تلگرامی آمدنیوز؛

روح الله زم کیست و چگونه دستگیر شد؟

خبر دستگیری روح الله زم نیز مانند اخبار دوران فعالیت او شایعات زیادی را به خود اختصاص داده است. در دوران فعالیت آمدنیوز برخی او را وابسته به دولت حسن روحانی عنوان می‌کردند و برخی وابسته به سپاه. اما چیزی که از شواهد منتشر شده و ادعا‌های شخص زم بر می‌آید او در خارج از ایران با گروه‌های مخالف جمهوری اسلامی ایران همکاری می‌کرده و هدف او نیز مشخص بوده است.
اردوغان دچار سرگردانی استراتژیک شده است
"دیدارنیوز" در گفتگو با «جلال جلالی زاده» آخرین وضعیت جنگ ترکیه علیه کرد‌های سوریه را بررسی کرد؛

اردوغان دچار سرگردانی استراتژیک شده است

اردوغان چون از سرنگون شدن دولت بشار اسد ناامید شد با مشکلات فراوانی در داخل ترکیه مواجه شده است. یکی از مشکلات ترکیه، آوارگان عربی هستند که به ترکیه رفته اند و مشکل دیگر اردوغان شعار سرنگونی دولت بشار بود که در آن ناکام ماند و حال با این اقدام می‌خواهد به منتقدین داخلی، کالایی ناسیونالیستی بفروشد و این کالا را قرار است از محصول جنگ به دست بیاورد. در واقع باید گفت اردوغان دچار نوعی از سرگردانی شده است.
این نمایش «واگیر ندارد»!
گزارش "دیدارنیوز" به بهانه اجرای یک نمایش با موضوع بیماران «ایکتیوز»؛

این نمایش «واگیر ندارد»!

هدف نمایش ـ مصاحبه «واگیر ندارد» که توسط «ساشا کشوادی» کارگردانی شده و از دیروز در سالن مهرگان به روی صحنه رفته است، آگاهی بخشی به مردم و معرفی بیماری ایکتیوز به جامعه است. این نمایش مبتنی بر مصاحبه‌هایی است که با بیماران ایکتیوز و خانواده‌های آن‌ها انجام شده و همچنین خود بیماران نیز در این نمایش حضور دارند.
پاکستان برای میانجی‌گری میان ایران و عربستان باید بی‌طرف باشد
«عاشق حسین طوری» کارشناس مسائل پاکستان در گفتگو با "دیدارنیوز":

پاکستان برای میانجی‌گری میان ایران و عربستان باید بی‌طرف باشد

نسبت به نیت خیر عمران خان شکی وجود ندارد، اما او نخست وزیری محسوب می‌شود که در کشور خود از قدرت خاصی برخوردار نیست و قدرت اصلی در دست ارتش قرار دارد و ارتشی‌ها فرمانده خود را برای ائتلاف با عربستان به این کشور فرستادند. نسبت به موفقیت عمران خان در میانجی‌گری بین ایران و عربستان زیاد خوشبین نیستم، اما باید به این نکته توجه داشت که عربستان سعودی در جبهه‌های خود از لحاظ سیاسی (سوریه، عراق و یمن) شکست خورده است، بنابراین به همین دلیل برای نجات به هر چیزی و دستاویزی، آویزان می‌شود.
غفاری: همواره فیلتر‌های کمتر، خروجی بهتری در پی داشته است
گفتگو با حجت‌الاسلام هادی غفاری

غفاری: همواره فیلتر‌های کمتر، خروجی بهتری در پی داشته است

همه گروه‌های سیاسی که در مجلس اول حضور داشتند روی مساله‌ای به نام «ایران» ائتلاف داشتند. حتی بعضا کسانی که نتوانستند در ادامه پا به پای انقلاب بیایند، کسانی بودند که به دنبال ایران مستقل و آباد و آزاد بودند. وقتی تفکر و قوانینی وجود دارد که دهان نماینده مجلس را می‌بندد چرا نباید برای تغییر آن تلاش کرد. هر زمان فیلتر‌های نظارتی کمتر بوده یا لااقل فیلتر‌ها به شکلی عاقلانه استفاده شده و نه باندی و گروهی نتیجه و خروجی بهتری را شاهد بودیم.
پربازدیدها
آخرین اخبار
پربحث ترین ها