آلودگی هوای شهر کرمان ۲۸ برابر حد مجاز

ادارات شهر کرمان به علت آلودگی هوا امروز چهارشنبه ۲۰ فروردین ماه تعطیل شد.

کد خبر: ۵۷۴۵۸
۰۹:۱۸ - ۲۰ فروردين ۱۳۹۹

ادارات و بانک‌های شهر کرمان تعطیل شدند/ «یزد»؛ منشاء گرد و غبار‌ها

دیدارنیوز ـ سید مصطفی آیت اللهی موسوی" معاون عمرانی استاندار کرمان با اعلام این خبر که آلودگی هوای شهر کرمان به ۲۸ برابر حد مجاز رسیده است گفت: همه ادارات شهر کرمان امروز چهارشنبه ۲۰ فروردین ۹۹ تعطیل هستند. 
 
"مرجان شاکری" مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان نیز در خصوص کیفیت هوای استان کرمان گفت: از شب گذشته شاهد افزایش غلظت گرد و خاک در برخی نقاط استان هستیم.
 
وی کانون این ریزگرد‌ها را منطقه یزد دانست و بیان کرد: از شب گذشته در افزایش غلظت گرد و خاک در شهرستان‌های انار و رفسنجان آغاز شد که اکنون کاهش یافته، اما در شهرستان زرند میزان غلظت گرد و غبار‌ها در حال افزایش پیدا کردن است.
 
شاکری اظهار کرد: میزان غلظت آلودگی هوا در شهر کرمان هم اکنون ۲۸ برابر حد مجاز است که این موضوع را به استانداری برای تعطیل کردن ادارات اعلام کردیم و منتظر تصمیم آن‌ها هستیم.
 
"مجید سعیدی" مدیرکل بحران استانداری کرمان نیز در تشریح جزییات این خبر گفت: با توجه به ورود توده گرد و غبار به شهر‌های شمالی استان و بر حسب اعلام اداره کل حفاظت محیط زیست مبنی بر ۲۸ برابری حد مجاز ذرات معلق در هوا، براساس تصمیم کارگروه استانی آلایندگی هوا و به منظور حفظ سلامت شهروندان فعالیت کلیه دستگاه‌های اجرایی و موسسات دولتی در شهرستان کرمان به استثنای مراکز نظامی و انتظامی و بهداشتی و درمان و امدادی برای امروز چهارشنبه تعطیل اعلام شد.
 
وی با بیان اینکه تصمیم گیری تعطیلی بانک‌ها و بخش‌های خصوصی برعهده مسئولین ذیربط است افزود: همچنین تعطیلی بقیه شهرستان‌های استان نیز بر عهده فرمانداران خواهد بود.
 
همچنین با تصمیم فرماندار کرمان، به علت آلودگی هوا در این شهرستان، کلیه شعب بانک‌ها در شهرستان کرمان تعطیل شدند.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم