«مرتضی افراه» در گفتگو با "دیدارنیوز"؛

از جمله اعضای کادر درمانی که در معرض مواجهه مستقیم با بیماری کرونا قرار دارند، رادیولوژیست‌ها هستند؛ چراکه در زمینه تشخیص بیماری کرونا بسیار تاثیرگذار بوده و وظیفه سنگینی بر دوش دارند، اما کمتر نامی از آن‌ها برده می‌شود. در همین خصوص، مرتضی افراه رئیس انجمن علوم پرتونگاری در رابطه با شرایط اعضای این صنف در مواجهه با بیماران مبتلا به کرونا به دیدارنیوز گفت:شاغلان در بخش سی تی اسکن در شرایط بسیار سختی به سر می‌برند، به این دلیل زمانی که فردی علائم مشکوک داشته باشد و احتمال ابتلای او به بیماری کرونا طرح شود، به قسمت سی تی اسکن یا رادیوگرافی فرستاده می‌شود، به همین دلیل تعداد مراجعان به بخش‌های تصویربرداری ۵ تا ۶ و در برخی مراکز حتی تا ۱۰ برابر نسبت به گذشته اضافه شده است. البته در این شرایط هم با کمبود امکانات حفاظت روبرو هستیم و علیرغم دستورالعمل وزارتخانه، متاسفانه حتی ماسک N ۹۵ هم برای فعالان در این بخش تعریف نشده و مشخص نیست که به کدام دلیل مورد رسیدگی قرار نمی‌گیرد و فعالانی که در این صنف به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند، بسیار زیاد هستند.

کد خبر: ۵۶۹۵۳
۱۱:۳۵ - ۱۷ فروردين ۱۳۹۹

دیدارنیوز ـ ذات‌الریه ناشی از کووید ۱۹ ازبیماری‌های عفونی شدید محسوب می‌شود که شیوع آن در سازمان بهداشت جهانی به عنوان یک اورژانس سلامت عمومی اعلام شده است. این بیماری، ایران را نیز مانند سایر کشور‌های جهان درگیرکرده و تا به امروز تعدادی از هموطنانمان جان خود را در اثر ابتلا به آن از دست داده‌اند و با گذشت حداقل بیش از یک ماه و نیم از زمان اعلام رسمی شیوع آن، شرایط همچنان بحرانی است. زالی فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان شهر تهران، دیروز (۱۶ فروردین ماه) درهمین خصوص هشدار داده که تعداد آمار مبتلایان کاهش نیافته و کماکان بسیاری از تخت‌های ویژه و بستری به مبتلایان به کووید ۱۹ اختصاص دارد.

 

بدون شک در چنین اوضاعی هیچ صنفی به اندازه پرستاران، پزشکان و کادر بهداشتی و درمانی در معرض ابتلا به کرونا نیست. افزایش تعداد مبتلایان و کمبود تجهیزات، بار سنگینی بر دوش آن‌ها قرار داده و اخبار خوشایندی از وضعیت سلامتی این صنف منتشر نمی‌شود، اما در نهایت تاسف باید اشاره کرد که تا به امروز آنچه مورد توجه قرار گرفته، تمامی بخش های کادر درمان نبوده و صرفا درباره جامعه پرستاران و پزشکان بوده است که بخشی از زحمات طاقت فرسایشان دیده شده است. به این معنا که دیگر اعضای کادر پزشکی مانند ماماها، کارشناسان رادیولوژی، خدمه بیمارستان‌ها و ... نیز در خط مقدم مبارزه با کرونا قرار دارند و گویا نادیده گرفته شده اند.

 

یک ماما در بیمارستانی در تهران که در زمینه پذیرش بیماران کرونایی فعالیت دارد، به خبرنگار دیدارنیوز گفت: "کاملا درست است که پزشکان و پرستاران در مواجهه مستقیم با بیماران کرونایی قرار دارند، اما زنانی که برای زایمان یا مشکلات دیگر به بخش ما (زنان) مراجعه می‌کنند، این احتمال را به همراه دارند که مبتلا باشند و این مسئله در حالی بر نگرانی کارکنان می‌افزاید که ما از حداقل وسایل جهت پیشگیری برخورداریم و هیچ جا به این موضوع اشاره نمی‌شود."

 

وی در همین خصوص ابراز کرد: "به طور نمونه، چند روز قبل بیماری مراجعه کرده بود که مشکل شیزوفرنی داشت، قاعدتا چنین بیماری، توانایی انجام اقدامات لازم جهت پیشگیری از کرونا را ندارد و ممکن است مبتلا باشد. البته کادر درمانی براساس وظیفه، اقدامات لازم را انجام دادند."

 

از جمله اعضای کادر درمانی که در معرض مواجهه مستقیم با بیماری کرونا قرار دارند، کارشناسان رادیولوژی هستند؛ چراکه در زمینه تشخیص بیماری کرونا بسیار تاثیرگذار بوده و وظیفه سنگینی بر دوش دارند، اما کمتر نامی از آن‌ها برده می‌شود.

 

در همین خصوص، مرتضی افراه رئیس انجمن علوم پرتونگاری در رابطه با شرایط اعضای این صنف در مواجهه با بیماران مبتلا به کرونا به دیدارنیوز گفت: امیدوارم مشکل به وجود آمده هرچه سریعتر رفع شود و کشور با کمترین هزینه از این بحران پیش آمده عبور کند. شاغلان در بخش سی تی اسکن در شرایط بسیار سختی به سر می‌برند، به این دلیل زمانی که فردی علائم مشکوک داشته باشد و احتمال ابتلای او به بیماری کرونا طرح شود، به قسمت سی تی اسکن یا رادیوگرافی فرستاده می شود، به همین دلیل تعداد مراجعان به بخش‌های تصویربرداری ۵ تا ۶ و در برخی مراکز حتی تا ۱۰ برابر نسبت به گذشته اضافه شده است.

 

رئیس انجمن علوم پرتونگاری: حتی ماسک N۹۵ هم برای بخش رادیولوژی تعریف نشده است/ بسیاری از مراکز رادیوتراپی، فاقد ملحفه هستند/ رادیولوژیست‌های فراوانی مبتلا به کرونا شده اند

 

وی در ادامه تاکید کرد: مسئله فوق را درحالی شاهد هستیم که بخش سی تی اسکن در این‌باره با مشکلات مهمی دست و پنجه نرم می‌کند. ابتدا اینکه به درستی معلوم نیست از بین مراجعان، چه کسی مبتلا است، درصورتی که این امر مشخص باشد تمام شرایط حفاظتی قابل رعایت خواهد بود. البته در این شرایط هم با کمبود امکانات حفاظت روبرو هستیم و علیرغم دستورالعمل وزارتخانه، متاسفانه  ماسک N۹۵ اصلا برای فعالان در این بخش  تعریف نشده و مشخص نیست که به کدام دلیل مورد رسیدگی قرار نمی‌گیرد، درخواست هم به اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت ارجاع شده و درباره برخی از استان‌ها مورد توجه قرار گرفته، ولی در تمامی استان‌ها مخصوصا استان‌های مرزی، شرایط خوب نیست.

 

افراه درباره مبتلایان این بخش از کادر درمان افزود: فعالانی که در این صنف به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند، بسیار زیاد هستند، اما از آنجا که هیچ نمایندگی یا دفتری در وزارتخانه ندارند، اخبار مربوط به آن کمتر منتشر شده و دیده نمی‌شوند. همه چیز حول پزشکان و پرستاران می‌چرخد، به این دلیل که پرستاران یک معاونت در وزارتخانه دارند که ارگان قوی و صاحب نفوذی محسوب می‌شود، اما تنها مرجع پرتونگاران، انجمنی است که یک NGO به حساب می‌آید و آنقدر نفوذ ندارد که در شرایط فوق، حتی یک جلسه برگزار کند و اساسا در تصمیم گیری‌ها دخالت داده نمی‌شود.

 

رئیس انجمن علوم پرتونگاران در ادامه تصریح کرد: شرایط فوق در حالی حاکم است که اولین گروه درگیر با کرونا کارشناسان رادیولوژی هستند، زیرا مبتلایان در ابتدا به آن‌ها مراجعه می‌کنند و پس از انجام غربالگری به پرستاران عزیز که واقعا زحمت می‌کشند ارجاع داده می‌شوند، بنابراین مریض‌هایی که ما با آن‌ها مواجه هستیم سه یا چهار برابر مریض‌هایی است که پرستاران با آن ها روبرو می‌شوند و دلیل این امر بر این اساس است که آمار گروهی که در قرنطینه خانگی قرار دارند شاید ده برابر عده‌ای که در بیمارستان‌ها بستری شده‌اند باشد. شخصا در روز ۱۰۰ سی تی اسکن انجام می‌دهم که از این تعداد ۵۰ نفر هم مبتلا باشد، احتمال ابتلا برای افرادی نظیر من بسیار بالاتر از گروه دیگر خواهد بود، بنابراین در ابتدا باید به این طیف رسیدگی شود.

 

رئیس انجمن علوم پرتونگاری: حتی ماسک N۹۵ هم برای بخش رادیولوژی تعریف نشده است/ بسیاری از مراکز رادیوتراپی، فاقد ملحفه هستند/ رادیولوژیست‌های فراوانی مبتلا به کرونا شده اند

 

وی در خصوص نحوه مواجهه وزارت بهداشت با پرتونگاران یادآور شد: صدای پرتونگاران به مسئولان نمی‌رسد، باید شرایطی فراهم شود که بدانند راهکار درست، کنار گذاشتن تشخیص و اکتفای صرف به درمان نیست. بسیاری از مراکز رادیولوژی فاقد ملحفه، مواد ضدعفونی کننده، دستکش و ماسک که اولین وسایل پیشگیری به حساب می‌آیند هستند، بنابراین انتقال کرونا در این مراکز به سرعت انجام می‌شود، زیرا با چنین امکاناتی حتی افرادی هم که جواب منفی دریافت کردند، مثبت خواهند شد.

 

رئیس انجمن علوم پرتونگاران در ادامه افزود: امکانات بخش‌های تصویربرداری اگر صفر نباشد شاید ۱۰ یا حداکثر ۱۵ درصد شرایط مطلوبی که باید باشد، است. علاوه بر این، وزارت بهداشت تبعیضات دیگری هم از جمله در زمینه پاداش، اعمال می‌کند. از سوی این وزارتخانه به همکارانی که درگیر بیماری کرونا هستند، پاداش‌هایی داده شده است که متاسفانه در این بخش هم پرسنل رادیولوژی مظلوم واقع شدند و پاداشی که دریافت کردند، به اندازه ای کم است که حتی در خصوص برخی از استان‌ها قابل عنوان نیست.

 

افراه در این رابطه که آیا شرایط از روز ۲۵ فروردین عادی خواهد شد، ابراز کرد: حداقل در بخش‌های تصویربرداری با توجه به مسائلی که دیده می‌شود، بعید به نظر می‌رسد، ولی امیدوار هستم با سیاست دولت و قرنطینه‌ای که مدنظر قرار دادند این امکان به وجود آید و حداقل کسانی که به بیمارستان می‌روند، مبتلا نشوند.

 

رئیس انجمن علوم پرتونگاران در این خصوص که آیا تشخیص کرونا تنها با نظر پرتونگاران کافی است، توضیح داد: در صورتی که پروتکل‌های استاندارد سازمان بهداشت جهانی بررسی شود، در آن نوشته شده که نظر سی تی اسکن، بالای ۹۰ درصد است که البته تا ۹۶ و ۹۸ درصد هم اعلام کردند، بنابراین تشخیص قطعی با سی تی اسکن است. بعضا پیش آمده که آزمایش‌ها منفی بوده، ولی با جواب سی تی اسکن به تشخیص قطعی مثبت رسیده‌اند و این مسئله با سایر علائم بیماری‌های تنفسی کاملا قابل تشخیص است، زیرا مشکلاتی که کرونا در ریه ایجاد می‌کند با مشکلات دیگر بیماری‌ها کاملا متمایز است.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲۲
در انتظار بررسی : ۰
غیر قابل انتشار : ۰
پرتوکار
|
United States
|
۱۴:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
0
6
وزارت بهداشت حداقل کاری که می تواند انجام دهد موافقت با ایجاد اداره پرتوهای تشخیصی و درمانی در این وزارت خانه است تا جلوی اجحاف و دوباره کاری ها گرفته شود.
معصومه افضلی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
0
7
سلام من کارشناس رادیولوژی هستم کاملا درسته ما روزانه شاید ۶۰مراجعه کننده به واحدسی تی داشته باشیم که ۹۰درصد کرونا دارند ولی هیچ صحبتی از پرتوکاران نیست تصحیح میکنم که رادیولوژیستها زیاددرگیرنیستند پرتوکاران هستند که درگیر هستند
Haniyesafarzade
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
0
7
میخواین از سربازان گمنام یادی کنید؟سرباران گمنام کسایین که حتی اسمی ازشون برده نمیشه توهیچ جا رسانه تلویزیون،،،،ماحتی وقت عکس گرفتن در حال خواب وصورت زخمی از ماسک رونداریم! وقتی برای بخش های دیگه تعدادمریض مشخص میکنن ماداریم بالای صددویستا مریض پذیرش میکنیم برای سی تی اسکن و گرافی،ایااینا خطرنیستن؟؟اگه سی تی اسکن نباشه تشخیص باگیه؟باکیتی که نزدیک سی چهل درصد خطاداره؟وقتی میریم پرتابل هم خطراشعه داریم هم کرونا،کارانه های انچنانی استخدامی های انچنانی هیچ کدوم بهمون تعلق نگرفت،چه فایده چه کسی هست صدامونو بشنوه؟الحق که گمنامیم،یاحق
مرضیه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
0
6
سلام خسته نباشین طبق گفته شما واقعا شرایط برای کارشناسان رادیولوژی سخت هست ومسولین این شرایط رو سخت تر میکنن فقط پزشک وپرستار نام برده میشه ازشون .حتی تعداد بیماران درگیر باکرونا رواعلام نمیکنن .امیدوارم حداقل برای بچه های رادیو شرایط خوب بشه .تبدیل وضعیت برای قرار دادی وشرکتی شرایط مناسب کاری واستخدامی یاقراردادی برلیبچه های طرحی که واقعا به اندازه رسمی ها زحمت میکشن
صابر
|
-
|
۱۵:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
2
5
من کارشناس رادیولوژی هستم و عضو انجمن رادیولوژی نیستم .
از قدیم گفتن از ماست که بر ماست
مگه میشه انجمن رادیولوژی از زمان تشکیل تا الان نتوان پیگیری حق و حقوق این جامعه چه حق اشعه و چه نظام و ..باشه ؟؟
چرا باید هر 4 سال یکبار پرسنل نگران اعمال حق اشعه باشد
چرا نباید این پرسنل ها نطام نداشته باشند نه رفتن زیر مجموعه نطام پزشکی (مثل بینایی سنجی ها و شنوایی سنج ها و ....)که تعدادشان از ما کمتر هست ولی دارای نطام هستن نه رفتن داخل نطام پرستآری و ..نه خودشون مستقل نطام دارند
اینا فقط به خاطر بخور بخور های خود انجمن می باشد که سالانه هزینه ای را بابت یک کارت عضویت در انجمن می گیرد اما در روز رادیولوژی شکم های خودشون رو سیر می کنن اما دریغ از یه حرکت
پس بی خود بجهت به وزارت بهداشت گیر ندید
حکایت آینه که میگیم کی بود کی بود من نبودم هست
اسماعیلی
|
United States
|
۱۵:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
0
3
جناب افرا لطفا ی پیگیری در خصوص طرحی های شاغل در مراکز سانتر بکنید ک میتونستن مثل خیلی از همکارا کنار بکشن ولی در این شرایط موندن و جنگیدن .اونم‌طرحی ک ۹۰درصد شیفتا با طرحی هاست .و رسمی ها با حداقل شیفت میزنن.ظلم ک بعد تموم شدن طرح ب این جماعت بگن ب سلامت برید خونتون بشینید
محمدرحیم رحیمی
|
-
|
۱۶:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
0
2
با سلام در خصوص مشکلات پرتونگاران باید عرض کنم که واقعاً این قشر خیلی مورد ظلم و بی اعتنایی مسئولین واقع می شوند چون ما در خط مقدم تشخیص کرونا هستیم و هر مریضی که مبتلا چه غیر مبتلایان و افراد مشکوک به بخش مراجعه می کنند ولی ما از داشتن کمترین امکانات اولیه مانند ماسک ، دستکش ، گان حفاظتی که به یک آرزو برای ما تبدیل شده محروم هستیم و واقعا ما انتظار داریم در این شرایط سخت که جان خود را در دست گذاشتیم مسئولین محترم و به اندازه حداقل ۱۰ درصد از امکاناتی که در اختیار پرستاران قرار می دهند به ما هم اختصاص بدن واقعا ما در این شرایط سخت که از هیچگونه تلاش و کوششی دریغ نورزید ه ایم انتظار داریم که حداقل دیده شویم
با تشکر
رادیولوژی بی نظام
|
United States
|
۱۶:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
0
2
باعرض سلام وخسته نباشید
ماهم مث سربازان گمنام امام زمان گمنام شدیم و کسی نیس به حرفای ما گوش بده هرچی میشه فقط واسه پرستاره حالا خوبه اون سربازا حقوقای کلان خودشونو میگیرن ماچی حق خودمونم به زور نمیدن به امید تبدیل وضعیت.به امید روزیکه رادیولوژی هم نظام پیدا کنه و تعداد پرسنل رو بهونه نکنن واسه داشتن نظام ک تابلویه همش درووووغه
محسن
|
Netherlands
|
۱۷:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
0
1
واقعا باید نظامی به نام نظام رادیولوژی یا نظام تشخیصی هم درست بشه . تمامی موارد مشکوک قبل از ورود به هر بخشی اول از فیلتر رادیولوژی میگذرند . در حالی که ما کمترین میزان استخدامی و امکانات لازم رو داریم. حتی نامی از ماها اورده نمیشه در حالی که بسیاری از همکارای ما درگیر این بیماری شدند
ارمغان
|
United States
|
۱۷:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
0
2
جالب هست که پنجاه درصد از نیروهایی که وزارت تعیین کرده برای استخدامی رو پرستارها تشکیل میدن و قطعا سهم ما ازین نیروها یا صفر درصده یا بسیار ناچیز خواهد بود درصورتیکه هر پرستار درطول شیفت کاریش نهایتا با کمتر از ده مریض سرو کار داره درصورتیکه پرسنل رادیولوژی در طول شیفت بیش از پنجاه مریض رو پذیرش میدن از بخش های مختلف مثل تروما عفونی نفرولوژی مغزو اعصاب داخلی و.... و مریض های سرپایی یک درصد از بار کاری که پرسنل هم بخاطر اشعه و هم بخاطر موضوع کرونا داره بهشون تحمیل میشه رو پرستارها تحمل نمی کنن و اصلا نمیدونن چی هست ما وقت سر خاروندن نداریم چه برسه به رقصیدن و فیلم پر کردن و اهنگ خوندن و چالش گذاشتن کاش این جیز ها رو وزارت درک میکرد و میفهمید اولویت با کی هست
سارا
|
United States
|
۱۹:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
0
2
علاوه بر اینکه همکاران رادیولوژی اصلا مطرح نیستن بچه های طرحی رادیولوژی ک بخش اعظم شیفتها بر عهده این دوستان هست اصلا دیده نمیشن و با اینهمه زحمت چه در بیمارستانهای سانتر کرونا چه سایر بیمارستانها که در هر صورت همه به نحوی درگیر کرونا هستن بعد از پایان طرح هیچ امنیت شغلی و معیشتی ندارن مسئولان لطفا به فکر استخدام شدن یا بکارگیری طرحیایی که الان تو سراسر بیمارستانها هستن باشن تا حداقل زحمات ما طرحی ها در این دوره هدر نره
هستی
|
Netherlands
|
۱۹:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
0
4
متاسفانه باید گفت تمام صحبتهای آقای افراه واقعیت دارد و شرایط برای کارشناسان بسیار سخت بوده متاسفانه این رشته سالهاست مورد بی مهری مسئولین قرار گرفته.
کجای دنیا یک عدد ماسک و یک جفت دستکش میشود سهمیه ۸ ساعت کار به کارشناس رادیولوژی در بحران کرونا
ما مجبوریم خودمون تجهیزات خریداری کنیم .
و از لطف وزارت و با ولخرجی که دانشگاههای علوم پزشکی کردند و با پرداخت ۸۰ هزار تومان به عنوان پاداش مورد لطف قرار داده میتونیم تجهیزات یک ماه رو خریداری کنیم ....
کجای دنیا پاداش پرستار دو سه ملیون هستش‌ و پاداش کارشناس رادیولوژی ۱۰۰ هزار
نکنه ویروس کرونا در بخشها هم متفاوت هستش
ناشناس
|
United Kingdom
|
۲۱:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
0
3
سپاسگزار از زحمات شما جناب اقای افراه بزرگوار
امید که مسئولین هم صدای پرتوکاران سراسر کشور را بشنوند و چاره ای برای مشکلات این قشر زحمت کش کادر درمان بیاندیشند
مهدی خوشنودی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
0
2
با سلام متاسفانه این تبعیض همیشه در سیستم درمان وجود داشته و مربوط به این روزها نمیشود ولی این مقطع بسیار پر رنگ تر شده بیماری که در بدو ورود به بیمارستان اول به رادیولوژی ارجاع داده شده هنوز تشخیصی صورت نگرفته همکاران باید با تمام بیماران مثل بیمار کرونایی برخورد کنن که فشار کاری و استرس رو صدچندان میکند از ان طرف بسیاری از استان ها یک سال اضافه کار و کارانه به پرسنل داده نشده کارانه ای که تفاوت فاحش ان با پزشکان و پرستاران بارها گفته شده و فایده ای نداشته وزارت بهداشت و درمان فقط دو صنف پزشک و پرستار را میبیند وقتی تمام تصمیم گیران رده بالای ان پزشک بوده انتظار دیگری هم میتوان داشت جناب دکتر نمکی این روزها هیچ مرحمی برای پرتوکاران نبودید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
0
0
الان تعداد زیادی از پزشکان از جامعه خود و از همه مردم پول جمع کرده و تجهیزات پوششی برای کادر درمان به بیمارستانها میفرستند ولی متاسفانه بیمارستان به کادر رادیولوزی نمیده . هیچکس به فکر نیست خود جامعه پرتوکاری باید دست به کار بشه و با همکاری هم بصورت کمک مردمی از این ماسکها تهیه شده و صرفا به بخشهای رادیولوژی فرستاده بشه. من حدود یک ماه پیش با انجمن پرتونگاری تماس گرفتم و پیشنهاد کردم شماره حساب اعلام کنه ولی ظاهرا مشکلات خاصی داره و استقبال نشد. در هر حال پیشنهاد میکنم انجمن از روش قانونی برای حل این مشکل اقدام کنه.
رضا
|
-
|
۱۹:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
0
0
متاسفانه وزارت بهداشت در خصوص تجهیزات برای کادر درمان تبعیض قائل. شده
نسرین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
0
0
با تشکر از انجمن رادیولوژی،که تنها مدافع پرتوکاران هست،والا اول بیمار بدون ماسک وتجهیزات بخش رادیولوژی میاد با گرفتن گرافی ومشکوک بودن با تجهیزات به بخش منتقل میشه،اونوقت برای بچه‌ها ی رادیولوژی کیت حفاظتی تعریف نشده،وقتی اعتراض میکنیم میگن در دستورالعمل اینجوری اومده،چه کسی دستورالعمل مینوسه ؟!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
0
0
یک بیمار کرونایی اول به پزشک مراجعه میکند دوم به سی تی اسکن وکارشناس رادیولوژی خط سوم ازمایشگاه و اخرین مرحله که بستری شد با پرستار سرو کار دارد.ولی متاسفانه صبح تا شب حرف از پرستار می باشد و کارکنان سی تی اسکن که روزانه با انبوه بیماران با کمترین تجهیزات حفاظتی سرو کار دارند مورد بی مهری قرار گرفته و گمنام در حال خدمت رسانی میباشند.
هدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
0
0
واقعا کسی از کارشناسان رادیولوژی یاد نمیکند متاسفانه شاید کم کاری از خودمان هم باشد که اتحاد کافی رانداریم
باتشکر
کارشناس رادیولوژی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۹
0
0
کاملا درسته
بیمارستان هیچ‌ تجهیزات حفاظتی در اختیار ما قرار نداده
پرتو کارمظلوم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۰
0
2
با سلام
من کارشناس رادیولوژی هستم
همون اول که وارد این رشته شدیم تو دانشگاه کلی مشکل وجود داشت
بعد خدمت شروع شد که دیگه ممنوع الطرح شدیم و کل حقوقمون ۴۵۰ تومن بود بعد از خدمتم بیکار شدیم چون استخدامی وجود نداشت مجبور شدیم بیای شهرای بزرگ تو مراکز خصوصی اونم با حقوق کارگری کار کنیم
حالام که بیشترین ریسک ابتلا برا قشر رادیولوژی
اما دریغ یه حرکت مثبت برای این افراد مسوولین بلکل کارشناس رادیولوژی رو فراموش کردن نه حق اشعه ای نه آینده ی شغلی فقط حرص میخوریم در روز بیشتر از ۱۵۰ کیس سی تی میاد که کلی اشعه خطرناک بدن دریافت میکنه ما به شدت درخواست تشکیل نظام برای این گروه هستیم که به شدت مورد بی لطفی قرار گرفتن
BEHZAD
|
United Kingdom
|
۱۶:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
0
0
واقعا متاسفم برای وزارت بهداشت اینکه هر صنفی لابی گری خوبی داشته باشه میتونه برای صنفش خوب باشه
کاش معیارها بر اساس واقعیت ها می بود
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم