سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک عراق اعلام کرد که نیروهای آمریکایی امروز شنبه از پایگاه هوایی الحبانیه خارج شده و آن را به نیروهای عراقی تحویل خواهند داد.

کد خبر: ۵۶۸۴۸
۱۰:۳۳ - ۱۶ فروردين ۱۳۹۹

دیدارنیوز - به نقل از خبرگزاری النبأ، تحسین الخفاجی، سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک عراق اظهار کرد: نیروهای آمریکایی از پایگاه هوایی الحبانیه خارج خواهند شد تا آن را به نیروهای عراقی تحویل دهند.

پایگاه الحبانیه واقع در استان الانبار و در ۸۰ کیلومتری غرب بغداد قرار داشته و دارای یک فرودگاه و یک پایگاه و چند زیرساخت و مراکز نظامی است.

نیروهای ائتلاف ضد داعش به رهبری آمریکا در ۲۶ مارس خروج سربازان خود از پایگاه هوایی القیاره در جنوب موصل و تحویل آن به نیروهای عراقی را اعلام کردند.

حدود یک هفته قبل نیروهای خارجی مستقر در عراق از جمله فرانسوی‌ها و آمریکایی‌ها، پایگاه القائم در مرزهای عراق با سوریه را ترک کردند.

این ائتلاف آمریکایی تاکید دارد که نیروهای خود را در تعداد کمی از پایگاه‌های کوچک دوباره مستقر خواهد کرد.

برخی مسؤولان این ائتلاف در گفتگو با خبرگزاری فرانسه تاکید کردند: هدف نهایی ادامه حمایت‌ها از نیروهای عراقی است که با گروهک‌های باقی مانده داعش مبارزه می‌کنند اما "در  پایگاه‌های کمتر و با تعداد نیروهای کمتر".

همچنین ائتلاف یاد شده برای جلوگیری از خطرات شیوع ویروس کرونا در میان نیروهای خود، از اول مارس صدها تن از مربیان خود را به صورت موقت خارج کرده و تمامی تمرین‌ها با نیروهای عراقی را متوقف کرد.


منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم