همایون شجریان ضمن رونمایی از تصنیف «سرنوشت» به آهنگسازی انوشیروان روحانی، درباره این موسیقی‌دان نوشته است: انسانیت و اخلاق مثال‌زدنی ایشان با افراد و بخصوص با دیگر هنرمندان ، چه آنهایی که استاد موسیقی بودند و چه آنهایی که تازه پا به این راه گذاشته بودند، آن چیزی است که همیشه برای من مورد توجه بوده است و لذت بخش.

کد خبر: ۵۶۸۱۴
۰۹:۱۴ - ۱۶ فروردين ۱۳۹۹

دیدارنیوز - همایون شجریان به تازگی از تصنیفی قدیمی با آهنگسازی انوشیروان روحانی و صدای خودش رونمایی کرده است. به گفته او این اثر  بیش از یک دهه قبل توسط انوشیروان روحانی شکل گرفته است.

همایون شجریان علاوه بر انتشار اثر در صفحه شخصی خود، یادداشتی را نیز ضمیمه آن کرده است. او در این یادداشت پیش از توضیح درباره اثر و چگونگی تولید آن درباره ویژگی‌های اخلاقی و حرفه‌ای انوشیروان روحانی به عنوان نوازنده و آهنگساز توضیحاتی داده است.

همایون شجریان نوشته است:

«دوستان گرامی تصنیف سرنوشت تقدیم است به شما عزیزان.  بیش از بیست سال است که افتخار آشنایی با استاد بزرگوار انوشیروان روحانی را دارم، همینطور رضا جان روحانی که دوستی است قدیمی.

دلم می‌خواست این نکته را در مورد استاد روحانی عزیز حتماً عرض کنم که غیر از تسلط ایشان بر موسیقی و نوازندگی همراه با نگرش حرفه‌ای و ذوق و خلاقیت‌شان در آهنگ سازی (که بر علاقمندان پوشیده نیست) و حاصل آن بی‌شمار کارهای جاودانه با سبک و سیاق مخصوص به خودشان است.انسانیت و اخلاق مثال‌زدنی ایشان با افراد و بخصوص با دیگر هنرمندان، چه آنهایی که استاد موسیقی بودند و چه آنهایی که تازه پا به این راه گذاشته بودند، آن چیزی است که همیشه برای من مورد توجه بوده است و لذت بخش. امید که همواره سلامت و برقرار باشند.»

همایون شجریان در ادامه یادداشتش، درباره چگونگی ساخت تصنیف نوشته است: «شکل گرفتن تصنیف سرنوشت به گفته خود ایشان مربوط می‌شود به سال‌ها پیش (شاید ۱۰ تا ۱۵ سال) که در روزهای پایانی زندگی مادر محترم‌شان به مطب پزشک مراجعه کرده بودند. آنجا بر روی تابلو خطی این طور نوشته شده بوده (سرنوشت را باید از سرنوشت). دوستان شاعر ایشان آن را بسط می‌دهند و ایشان نیز آن را خلق می‌کنند. سرنوشت باعث شد افتخار خواندن این کار پس از مدتی طولانی، چند سال پیش قسمت این حقیر باشد. امروز که این تصنیف تقدیمتان می‌شود بسیار خوشحالم که من هم سهمی در آن دارم.

امیدوارم با این تصنیف در روزهای دوری، شریک لحظه‌هایتان باشیم.»

همایون شجریان در پایان از نوا روحانی و غلامرضا صادقی برای میکس آواز تشکر کرده است.
 
آهنگ را می‌توانید در لینک زیر گوش دهید:
 
منبع: ایلنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم