پس از معرفی احمد سعادتمند به عنوان مدیر عامل جدید باشگاه استقلال، به نظر می‌رسد هنوز تا رسیدن به آرامش و حل مشکلات فوری و دورتر آبی‌ها راه زیادی باقی مانده است. از دیروز تاکنون مخالفت‌های آشکاری با سعادتمند دیده می‌شود.

کد خبر: ۵۶۶۶۲
۱۰:۴۳ - ۱۱ فروردين ۱۳۹۹

تنش‌های تازه در استقلال بعد از معرفی سعادتمند

دیدارنیوز ـ با اینکه دیشب وزارت ورزش گزینه مدنظرش برای مدیرعاملی استقلال را انتخاب کرده، اما جمعی از اعضای این باشگاه با فرد معرفی شده مخالف هستند و ناسازگاری می‌کنند.
احمد سعادتمند، رئیس هیات مدیره سابق باشگاه استقلال که پیش از این در وزارتخانه ورزش به‌عنوان معاون کل استعدادیابی فعالیت می‌کرد و پست‌های مختلفی از جمله مدیریت باشگاه بانک سرمایه و همچنین ریاست اداره کل تربیت بدنی استان مازندران را برعهده داشت، حالا مهم‌ترین پست خود در ورزش را از مسعود سلطانی‌فر گرفته است.
سعادتمند که در روز بیست و هشتم اسفندماه ۹۸ جانشین علی فتح‌الله‌زاده در هیات مدیره باشگاه استقلال شد، اکنون درآستانه نشستن روی صندلی مدیرعاملی آبی‌ها نیز قرار گرفته، اما پیش از صدور حکم قطعی و انتخاب رسمی‌اش، مجادله‌هایی میان اعضای این تیم به وجود آمده است.
فتح‌الله‌زاده که در روز هشتم اسفندماه ۹۸ به‌عنوان سرپرست باشگاه استقلال و جانشین اسماعیل خلیل‌زاده معرفی شده بود، ۱۶ روز پس از صدور این حکم توسط وزیر ورزش و جوانان از سمت خود استعفاء کرد که تنها چهار روز بعد از آن، سعادتمند جانشین وی در هیات مدیره شد، ولی حالا قرار است مدیریت باشگاه نیز به این عضو جدید سپرده شود.
سعادتمند که در ابتدای سال برادر خود را نیز از دست داده، از روز دوم فروردین‌ماه ۹۹ کارش را در تهران آغاز کرده و با رایزنی‌ها و لابی‌های مختلف، سعی داشته در کنار عضویت در هیات مدیره حکم مدیرعاملی اش را نیز از اعضاء و البته وزیر ورزش و جوانان دریافت کند که شنیده شده مسعود سلطانی‌فر نیز با حضور او موافق است.
بحث حضور سعادتمند در مدیریت باشگاه استقلال تنها یک روز بعد از استعفای فتح‌الله‌زاده مطرح شد و طی روز‌های اخیر شکل جدی‌تری به خود، اما در آن طرف عنوان شد که خلیل‌زاده (عضو هیات مدیره) و سید عبدالرضا موسوی (عضو احتمالی هیات مدیره جدید) با حضور او در سمت مدیرعاملی باشگاه مخالف هستند.
با وجود اظهارنظر‌های متفاوتی که در استقلال وجود دارد، عصر دیروز جلسه‌ای در دفتر وزیر ورزش و جوانان با حضور سعادتمند برگزار شد و حتی اعلام شد حکم مدیرعاملی او نیز به امضاء رسیده، اما واقعیت این است که چنین موضوعی هنوز به طور رسمی رسانه‌ای نشده است.
در شرایطی که بزرگترین مشکل استقلال در ماه‌های گذشته مسئله مالی بوده است، سعادتمند با همراهی اسپانسری که قول تزریق ۱۵ تا ۲۰ میلیارد تومانی را به باشگاه داده، وارد عرصه شده و قصد دارد به سرعت پرونده‌های ملتهب کنونی این باشگاه را با پرداخت جریمه‌ها حل کند. او در گام اول باید به مسئله پرونده‌های سرمربیان و بازیکنان سابق خارجی بپردازد و سپس بحث پرداخت به ستارگان خارجی فعلی و همینطور بازیکنانی که از دریافتی‌های خود راضی نیستند را سامان دهد؛ بازیکنانی که به دلیل عدم پرداخت حقوق از طرف باشگاه در شب عید، هفته گذشته پست‌های هماهنگی علیه مدیران باشگاه منتشر کردند.
سعادتمند در حالی به دنبال تکیه بر صندلی مدیرعاملی باشگاه استقلال است که به سلطانی‌فر وعده داده مشکلات جدی آبی‌ها را به زودی برطرف کند تا آن‌ها در پرونده‌های انضباطی فیفا و پرداخت‌های این فصل به مشکل برنخورند.

اما فرهاد مجیدی نیز به نظر مخالف بزرگ و بعدی ایم ماجراست. سرمربی استقلال دیروز در صفحه اینستاگرامش بدون آنکه  از سعادتمند اسم بیاورد نوشت:" استقلال بیشتر از هر زمانی به مدیران توانا و پولساز نیاز دارد، نه مدیرانی که بدون پشتوانه اقتصادی لازم و با تبلیغات و وعده‌های دروغ فقط وقت استقلال را هدر می‌دهند. "
طبیعی است که در این وضعیت شایعات عجیبی درباره استقلال مطرح شود. یکی از این شایعات، احتمال استعفای فرهاد مجیدی در صورت رسمی شدن مدیرعاملی سعادتمند است. فرهاد که طی این مدت نسبت به اتفاقات مدیریتی استقلال سکوت نکرده و در صفحاتش در فضای مجازی، واکنش نشان داده، حالا ممکن است با استعفایش تبدیل به اولین بحران مدیریتی احمد سعادتمند در استقلال شود.
دیگر شایعه‌ای که درباره استقلال مطرح شده، مصاحبه اسماعیل خلیل‌زاده است. رئیس هیات مدیره استقلال که بعد از انتشار خبر غیررسمی مدیرعاملی سعادتمند، از سمت خود استعفا داده، احتمالا به زودی در مصاحبه‌ای حرف‌های زیادی درباره استقلال خواهد زد.

اتفاق دیگری که می‌تواند هواداران استقلال را نگران کند، واکنش بازیکنان به تغییرات جدید در تیم مدیریتی استقلال است. آن‌ها امیدوار بودند با بازگشت موسوی، وضع مالی باشگاه بهتر شود و طبیعتا رقمی هم به حساب آن‌ها واریز شود منتهی موسوی اعلام کرده در این شرایط برنامه‌ای برای همکاری با باشگاه استقلال ندارد. اتفاقی که قطعا باب میل بازیکنان نیست و این احتمال وجود دارد که آن‌ها به صورت دسته جمعی و با انتشار یک نامه به اتفاقات جدید در باشگاهشان واکنش نشان دهند.

منبع: ورزش 3
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم