معاون استاندار البرز عنوان کرد:

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار البرز گفت: تصمیم گیری برای تعطیلی مدارس با هدف کنترل و مهار بیماری کرونا ویروس از سوی مراجع ذیصلاح استان، اعلام می‌شود.

کد خبر: ۵۳۶۹۵
۱۶:۱۲ - ۰۷ اسفند ۱۳۹۸

تعطیلی مدارس تنها از طریق مراجع مسئول اعلام می‌شود

دیدارنیوز ـ علی درویش پور امروز در نشست زیست پدافند استان البرز با اعلام این مطلب افزود: وزارت آموزش و پرورش، وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی از جمله مراجع ذیصلاح در این زمینه هستند.
 
وی افزود: تمام دستگاه‌های اجرایی البرز موظف به تشکیل کمیته زیست پدافند هستند و این مهم از سوی استانداری البرز با اجرای طرح‌های نظارتی مورد کنترل قرار می‌گیرد.
 
درویش پور گفت: سازمان صمت و دانشگاه علوم پزشکی باید با همکاری و تعامل هرچه بیشتر مواد ضدعفونی و بهداشتی را در اختیار عموم با هدف تامین آرامش روانی آنان قرار دهند.
 
وی اضافه کرد: بنابراین باید سازمان صمت با تهیه این اقلام و نظارت بر نحوه توزیع که در این زمینه با اولویت داروخانه‌ها و سپس فروشگاه‌ها است اقدامات لازم را داشته باشد.
 
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار البرز اظهار داشت: با استفاده از ظرفیت‌های تولیدی البرز در حوزه تولید مواد ضد عفونی تمام نیاز‌ها و مطالبات مردمی تامین شود.
 
وی خاطرنشان کرد: با توجه به تاثیر قلیان سرا‌ها در شیوع بیماری کرونا لازم است عملکرد قابل توجهی از سوی دستگاه‌های اجرایی مرتبط در زمینه تعطیلی این مراکز اعلام شود.
 
اعضای نشست زیست پدافند استان البرز درخصوص توزیع صابون و مایع ضدعفونی در مدارس، تعطیلی همایش ها، ضدعفونی محیط‌های کارگری اطلاع رسانی دقیق و به روز، توزیع پمفلت‌های آموزشی در سطح شهر‌ها عملکرد خود را ارایه دادند.
 
تاکید مسئولان بهداشتی استان البرز بر عدم حضور مردم در سطح شهر و اماکن عمومی است.
منبع: ایلنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم