نوه آیت‌الله العظمی شبیری زنجانی :

نوه آیت الله العظمی شبیری زنجانی با تأیید فوت آقای فاضلی از اعضای دفتر پدربزرگش بر اثر بیماری کرونا گفت: پدربزرگش از یک هفته پیش در منزل هستند و حتی در برنامه نماز جماعت حرم حضرت معصومه (س) هم شرکت نکردند.

کد خبر: ۵۳۵۲۱
۱۴:۱۹ - ۰۶ اسفند ۱۳۹۸

آقاجان از یک هفته پیش تا کنون در منزل هستند و حتی حرم نرفتند/ آقای فاضلی بر اثر کرونا از دنیا رفت/ فعالیت‌های دفتر تعطیل است

دیدارنیوز ـ نوه آیت الله العظمی شبیری زنجانی با تأیید فوت آقای فاضلی از اعضای دفتر پدربزرگش بر اثر بیماری کرونا گفت: پدربزرگش از یک هفته پیش در منزل هستند و حتی در برنامه نماز جماعت حرم حضرت معصومه (س) هم شرکت نکردند.
 
سیدمهدی شبیری‌زنجانی در خصوص شایعات فوت آقای فاضلی از اعضای دفتر آیت الله العظمی شبیری زنجانی در قم بر اثر بیماری کرونا، گفت: آقای فاضلی از مدت‌ها پیش بیماری دیابت داشتند و حدود یک هفته در بیمارستان بستری بودند، منتها این اواخر آزمایش کرونا ایشان هم مثبت بود و از دنیا رفتند.
 
وی در پاسخ به این سؤال که آیا آیت الله العظمی شبیری زنجانی هم در منزل به سر می‌برند؟ گفت: بله. ایشان از حدود سه شنبه هفته پیش تا کنون در منزل هستند و حتی برای اقامه نماز جماعت مغرب و عشا هم به حرم حضرت معصومه (س) نرفتند.
 
نوه آیت الله العظمی شبیری زنجانی در خصوص فعالیت‌های دفتر این مرجع تقلید هم گفت: هم اکنون فعالیت‌های دفتر تعطیل است.
 
همچنین متن پرسش و پاسخ یا همان استفتاء از آیت الله العظمی شبیری زنجانی در خصوص بیماری کرونا که اخیرا انجام شده به شرح ذیل است:
 
با توجه به توصیه پزشکان و متخصصین به حضور نیافتن افراد مشکوک به بیماری واگیردار اخیر در مجامع و محیط‌های عمومی، عدم توجه افراد به این توصیه چه حکمی دارد؟ آیا رعایت این توصیه‌ها از نظر شرعی نیز لازم است؟ به‌ویژه آنکه برخی از افراد با وجود توصیه متخصصین، تعطیل کردن کلاس‌های درس و مراسم و مجالس مذهبی و غیر مذهبی را درست نمی‌دانند. آیا چنین کاری را شرعی می‌دانید؟
 
پاسخ آیت‌الله‌العظمی شبیری زنجانی:
 
با توجه به خطر جدی این بیماری، رعایت ضوابط بهداشتی و پزشکی بر همگان لازم است.
 
مسؤولین نیز باید با جدیت، تدابیر لازم و فوری را برای ممانعت از شیوع بیشتر بیماری عملی کنند. 
 
امیدواریم مردم عزیزمان با توکل به خداوند متعال و توسل به حضرات معصومین (علیهم‌السلام) از این ابتلای بزرگ الهی به سلامت بیرون آیند.
 
عکس زیر مربوط به مطالعه معظم‌له در منزل، در تاریخ دوشنبه ۵ اسفند۹۸ است.
منبع: ایلنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم