سخنگوی دفتر ریاست جمهوری ترکیه اخبار منتشر شده از غرق شدن یک فروند کشتی این کشور در بندر طرابلس در پی حمله‌ای موشکی را بی‌اساس خواند.

کد خبر: ۵۲۶۲۱
۰۹:۴۹ - ۳۰ بهمن ۱۳۹۸

دیدارنیوز - به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، ابراهیم کالین، سخنگوی دفتر ریاست جمهوری ترکیه ضمن تکذیب اخبار منتشر شده درباره غرق شدن یک فروند کشتی این کشور در بندر طرابلس در پی حمله‌ای موشکی اظهار کرد: بندر طرابلس هدف قرار گرفت اما تلفات و خساراتی نداشت، به شدت به این حمله پاسخ داده شد، می‌توانم اطمینان دهم که پس از این حمله آرامش به این بندر بازگشت.
 
نیروهای موسوم به "ارتش ملی لیبی" به فرماندهی خلیفه حفتر پیشتر اعلام کرده بود که موفق شده‌اند یک کشتی ترکیه‌ای حامل سلاح و مهمات را پس از ورود به بندر طرابلس منهدم کنند.

مصطفی المجعی، سخنگوی مرکز رسانه‌ای عملیات "آتش‌فشان خشم" به رهبری دولت وفاق ملی لیبی نیز در گفت‌وگویی با خبرگزاری آناتولی ترکیه، حمله به یک کشتی ترکیه‌ای و یا انبار مهمات در بندر طرابلس را تکذیب کرد.

المجعی گفت: حمله شبه‌نظامیان حفتر به بندر طرابلس تنها باعث آتش‌ گرفتن چند کانتینر تجاری و کالاها شد.

همچنین مدیریت بنادر لیبی وابسته به دولت وفاق ملی اعلام کرد که هیچ کشتی ترکیه‌ای در بندر طرابلس وجود ندارد.

مصطفی صنع الله، رئیس موسسه نفت لیبی نیز گفت، حمله به بندر طرابلس منجر به فاجعه انسانی و زیست‌محیطی می‌شود و تاثیر آشکاری بر شهروندان در شهر پرجمعیتی مثل طرابلس خواهد داشت زیرا در این شهر هیچ تاسیسات آماده برای ذخیره سازی سوخت وجود ندارد.

از سوی دیگر، سفارت آمریکا در لیبی اعلام کرد، ریچارد نورلاند، سفیر آمریکا در لیبی در دیدار با خلیفه حفتر با اشاره به تعهد علنی حفتر به آتش‌بش پایدار و پایبندی جدی در کنفرانس برلین به توقف تنش‌ها، ممنوعیت تسلیحاتی و غلبه راه‌حل سیاسی برای درگیری‌ها، بر اهمیت دستیابی به سازشی مذاکراتی برای بحران لیبی تاکید کرد.

همچنین نورلاند در این دیدار ابراز امیدواری کرد در صورتی که شرایط امنیتی مناسب باشد، برای دیدار با فائز السراج، رئیس شورای ریاستی دولت وفاق ملی لیبی سفری به طرابلس داشته باشد.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم