شهردار خارگ از افتتاح پروژه احداث ساختمان آتش‌نشانی خارگ پس از ۵۰ سال خبرداد.

کد خبر: ۵۱۱۳۳
۱۵:۱۷ - ۱۵ بهمن ۱۳۹۸

افتتاح ایستگاه آتش‌نشانی شهرداری خارگ پس از ۵۰ سال / شهردار: مردم جزیره سزاوار این همه مشکل نیستند

دیدارنیوز ـ عبدالحمید صفایی با اعلام این خبر اظهار داشت: جزیره خارگ به زعم بسیاری قلب اقتصاد ایران است، اما با این وجود شهروندان این جزیره از دیرباز با مشکلات زیادی در حوزه شهری دست و پنجه نرم می‌کنند که سزاوار نیستند و همین موضوعات مسئولیت ما را نیز دو چندان می‌کند.
 
صفایی ادامه داد: از این رو از ابتدای دوره رسالت و هدف بنیادی مجموعه شهرداری و شورای اسلامی شهر خارگ را بر مدیریت مطلوب توسعه شهری و ارائه خدمات کیفی به شهروندان قرار دادیم که اجرای پروژه‌های عمرانی و زیرساختی می‌تواند سبب تحقق این امر شود.
 
مدیریت شهری خارگ افزود: یکی از مشکلات دیرینه شهر خارگ عدم برخورداری از ایستگاه آتش نشانی در حوزه شهری به‌رغم گذشت ۵۰ سال از عمر شهرداری بود که سبب شد تا اولویت برنامه‌های خود را به رفع این مشکل اختصاص داده و با اهتمام و حساسیت ویژه به پیگیری روند اجرایی این پروژه شاخص بپردازیم که هم اکنون در آستانه افتتاح و بهره برداری قرار گرفته است.
 
شهردار خارگ همچنین با اشاره به خدمات مجموعه شهرداری و شورا در جهت رفاه امنیت و آسایش شهروندان گرامی اذعان کرد: با برنامه ریزی‌های به عمل آمده در مجموعه شهرداری و شورا، تمامی اماکن مسکونی و تجاری سطح شهر طی دو سال گذشته به صورت رایگان از تسهیلات بیمه آتش سوزی بهره‌مند شدند که قدم مهمی در راستای ایمن سازی هرچه بیشتر سطح شهر بود.
 
وی در ادامه با تاکید بر لزوم ارتقای فرهنگ ایمنی شهروندان عنوان کرد: هرچند که امیدواریم هیچ‌گاه با استفاده از تجهیزات آتش نشانی نیاز نباشد، اما نکته مهم در پیشگیری از حوادث، آموزش و آگاه‌سازی مردم است. به واقع آموزش و ارتقای فرهنگ ایمنی در شهر به مثابه یک سرمایه گذاری می‌ماند که بازدهی بالا و موثری دارد که در این زمینه نیز برنامه‌های ویژه‌ای را در دستور کار قرار خواهیم داد. البته مشارکت و همراهی شهروندان در این خصوص از اهمیت قابل توجه‌ای برخوردار خواهد بود.
منبع: ایلنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم