مدیرکل گمرک استان سمنان عنوان کرد:

مدیرکل گمرک استان سمنان گفت: با توجه به خطر شیوع ویروس کرونا، کالا‌های وارداتی از چین با حساسیت بیشتری کنترل می‌شود.

کد خبر: ۵۰۲۱۵
۱۰:۴۴ - ۰۷ بهمن ۱۳۹۸

خطر انتقال

دیدارنیوز ـ علی سعدالدین اظهار کرد: احتمال خطر انتقال ویروس از طریق برخی کالا‌ها و از جمله کالا‌های بهداشتی و.. وجود دارد.
 
وی در پاسخ به این پرسش که با توجه به حجم بالای واردات استان سمنان از چین آیا کنترل ویژه‌ای بر فرآیند واردات در این مقطع زمانی وجود دارد تصریح کرد: کنترل کاملا جدی در این بخش صورت می‌گیرد و کالا‌ها و به خصوص کالا‌های بهداشتی، آرایشی و.. از چند صافی عبور می‌کنند تا از سلامت آن‌ها مطمئن شویم بنابراین مصرف‌کنندگان نباید دغدغه‌ای در این ارتباط داشته باشند.
 
وی از چنین به عنوان یکی از کشور‌هایی نام برد که نه تنها استان که کشور مراودات تجاری بالایی با آن دارد خاطرنشان کرد: با توجه به ضریب بالای خطر ویروس کرونا در همه مبادی ورودی با حساسیت بالایی به این امر توجه می‌شود.
 
مدیرکل گمرک استان سمنان همچنین از تشکیل ۳۳ پرونده به ظن قاچاق کالا در گمرک این استان از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد و افزود: ارزش این کالا‌ها که عمدتا از طریق نیروی انتظامی استان به این اداره کل ارجاع شده بالغ بر ۱۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بوده است.
 
وی با بیان اینکه تناژ این کالا‌های قاچاق را افزون بر یک‌هزار و ۸۰۰ تن اعلام کرد و گفت: مقابله با قاچاق کالا در همه دستگاه‌های متولی و از جمله گمرک استان با حساسیت بالا پیگیری و با متخلفان برابر قوانین برخورد می‌شود.
 
گفتنی است: اخیرا ویروس کشنده کرونا در اقصی نقاط چین و ورایِ آن شیوع پیدا کرده و صد‌ها نفر را آلوده کرده است. به گفته کارشناسان این ویروس جدا از تهدید سلامت در چین، اقتصاد این کشور و دنیا را تحت‌تاثیر قرار خواهد داد.
 
چین یکی از مهمترین شرکای تجاری ایران است و استان سمنان نیز چه در بخش واردات و چه در صادرات مراوداتی با این کشور دارد.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم