مدیرکل محیط‌زیست بوشهر:

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان بوشهر گفت: با توجه به گستردگی صنایع سومین دوره آموزشی سامانه جامع پایش محیط‌زیست انسانی در بوشهر برگزار شد.

کد خبر: ۴۹۸۸۳
۱۶:۰۰ - ۰۲ بهمن ۱۳۹۸

پایش محیط‌زیست انسانی در بوشهر با جدیت دنبال می‌شود

دیدارنیوز ـ فرهاد قلی‌نژاد بعدازظهر چهارشنبه در حاشیه برگزاری این دوره اظهار داشت: با توجه به گستردگی صنایع و آسیب‌های حاصل از اقدامات انسانی وارده بر محیط‌زیست، ارائه راهکار جهت کاهش اثرات سو و منفی وارده به محیط‌زیست و مدیریت مسائل محیطی زیست از اهمیت بالایی برخوردار است.
 
وی تصریح کرد: نظارت و بازرسی روند بازدید، بازرسی، بازنگری و ارزیابی میزان سودمندی و اثربخشی اقدامات مرتبط با مباحث کنترل و پایش زیست‌محیطی به منظور تهیه و تدوین جدیدترین جلوه‌های زیست‌محیطی از اقدامات نظارت و بازرسی طرح‌ها است.
 
قلی‌نژاد گفت: میزان دستیابی به موفقیت در زمینه ساماندهی مشکلات زیست‌محیطی طرح‌های توسعه منوط به طرح‌ریزی، اجرا، کنترل و اعمال بازنگری است.
 
مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان بوشهر افزود: یکی از اصول مهم و پایه در یک گزارش برنامه مدیریت زیست‌محیطی ارائه برنامه‌های مراقبت و پایش محیط‌زیست است.
 
وی بیان کرد: هدف از ارائه این برنامه دستیابی به اطلاعاتی است که مشخص می‌کند اثرات و پیامد‌های فعالیت‌های طرح موردسنجش قرارگرفته و نتایج آن حاکی از اقدامات مقبول و یا غیر مقبول انجام‌شده و یا در حال انجام است.
 
قلی‌نژاد گفت: یافته‌های این برنامه، اطلاعات و خط‌مشی‌های مناسب را برای کنترل و اجرای اقدامات اصلاحی و کاهش اثرات سو فراهم می‌کند.
 
مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان بوشهر افزود: در شرایط عدم تطابق یافته‌ها با قوانین، مقررات، ضوابط و استاندارد‌ها و نهایتاً با برنامه‌های مراقبت و پایش، اقدامات موردنیاز و ضروری اعمال خواهد گردید.
 
وی اضافه کرد: مدرسین این دوره هلنا کعبی و محسن زارع مشاورین معاونت محیط‌زیست انسانی سازمان به تشریح مفاهیم و مباحث دوره پرداخت.
 
قلی‌نژاد گفت: در این دوره مباحثی مربوط به نحوه کاربری سامانه مذکور، نحوه بارگزاری اطلاعات، نحوه نقل و انتقالات پسماند، نحوه ثبت و بارگزاری اطلاعات شهرک‌های صنعتی، بیمارستان‌ها و صنایع تدریس شد.
 
مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان بوشهر خاطرنشان کرد: این سامانه در معاونت انسانی سازمان محیط‌زیست به منظور نظارت یکپارچه و پایش وضعیت واحد‌های تولیدی، صنعتی و خدماتی فعال در کشور طراحی‌شده و امید می‌رود که با بهره‌گیری کامل از سامانه مذکور در حوزه نظارت و پایش واحد‌های موردنظر وضعیت مطلوبی حاصل شود.
منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم