فرمانده مرزبانی ناجا خبر داد.

فرمانده مرزبانی ناجا گفت: تلاش شبانه‌روزی مرزبانان در شرق کشور از ابتدای سال جاری تاکنون سبب جلوگیری از ورود بیش از ۳.۵ تن مواد مخدر به داخل ایران شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته میزان کشفیات مرزبانی ۵۰ درصد افزایش داشته است.

کد خبر: ۴۹۸۶۵
۱۴:۰۰ - ۰۲ بهمن ۱۳۹۸

افزایش ۵۰ درصدی کشف مواد مخدر در مرز‌های شرقی کشور

دیدارنیوز ـ سردار قاسم رضایی اظهار کرد: از آنجا که استان خراسان رضوی با دو کشور افغانستان و ترکمنستان هم‌مرز است و گسترده‌ترین مرز‌های زمینی را به خود اختصاص داده، حفاظت و برقراری امنیت از این مرز‌ها در شرایط سخت و حساس کاری بسیار دشوار بوده که مرزبانان با توکل به خدا و تعامل خوبی که با مرزنشینان و کشور‌های همسایه برقرار کرده‌اند، توانسته‌اند صد در صد در این زمینه موفق باشند و این موفقیت با افزایش کشفیات در این حوزه ثابت شده است.
 
وی با اشاره به هدف از سفر به شهرستان مرزی تایباد افزود: از مهم‌ترین و حساس‌ترین وظایف مرزبانی برقراری امنیت در مرزهاست از این رو طی یک ماه گذشته از مرز‌های ۶ استان کشور بازدید شده و مرزبانان خراسان رضوی در پنج سال گذشته توفیقات خوبی را ثبت کرده‌اند که نشان می‌دهد از هیچ تلاشی برای کنترل مرز‌ها دریغ نکرده‌اند.
 
سردار رضایی با تاکید بر افزایش کشفیات در مرز‌های کشور بیان کرد: در سال جاری بیش از ۷۷ تُن انواع موادمخدر توسط مرزبانان سطح کشور کشف و ضبط شده که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۶۰ درصد افزایش داشته است.
 
وی مطرح کرد: در راستای تحقق شعار سال، مرزبانان با تلاش فراوان در مقابله با انواع قاچاق کالا، سوخت و... کشفیات بسیار خوبی داشتند که این میزان نسبت به سال گذشته ۲ و نیم برابر شده است.
 
رضایی عنوان کرد: در خصوص کولبران باید بگوییم وقتی فردی در نیمه شب در دره‌ها و ارتفاعات تردد غیرمجاز دارد و با مرزبانان درگیر شده و اقدام به تیراندازی می‌کند، بی‌شک کولبر نیست و با کوله‌ی خود اجناس غیرمجاز، ضد فرهنگی، مشروبات الکلی، اسلحه و مهمات را حمل می‌کند که خلاف قانون کشور بوده و با آن برخورد قاطع خواهد شد.
 
فرمانده مرزبانی ناجا گفت: اقدامات مرزبانان هنگ مرزی تایباد طی سال‌های گذشته تاکنون در برقراری امنیت مرز‌های کشور بسیار مطلوب است و با توجه به اینکه استان خراسان رضوی بیش از ۳۰۰ کیلومتر مرز مشترک با افغانستان دارد و این کشور یکی از بزرگ‌ترین کشور‌های تولید مواد مخدر جهان به شمار می‌رود، نیاز است که مرز‌های مشترک با افغانستان در هر زمینه‌ای تقویت شوند؛ هرچند در این زمینه توافقات و اقدامات خوبی با مرزبانان کشور مقابل انجام شده است.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم