موسسه نسل توحیدی در صدد برگزاری دوره‌های آموزش تربیت فرزند پیش از تولد است، البته با ادعای تربیت نسلی شبیه سردار سلیمانی! این دوره‌ها علاوه بر «همایش تربیت فرزند پیش از تولد»، دربردارنده ۷ کارگاه آموزش زوجین برای فرایند تشکل جنین نیز هست؛ البته فرزندی با ویژگی‌های سردار سلیمانی! استفاده از نام و محبوبیت مردمی سردار سلیمانی برای راه اندازی چنین کارگاهی که موضوع محوری آن، دستمایه شوخی و خنده در فضای مجازی شده، این پرسش را به ذهن متبادر می‌کند که آیا نظارتی بر چنین موسساتی وجود دارد؟ بودجه این مراکز از کجا تامین می‌شود؟ کسانی که بودجه این همایش‌ها و کارگاه‌ها را تامین می‌کنند، آیا از برگزار کنندگان پرسیده اند که چگونه می‌توان با مراقبت‌های دوران بارداری و زایمان، صاحب فرزندی با خصایص سردار سلیمانی شد؟ آیا استفاده از نام و عکس این شهید در راه اندازی چنین کار‌هایی به جایگاه و شأن ایشان آسیب نمی‌زند؟

کد خبر: ۴۹۸۳۷
۱۵:۳۵ - ۰۲ بهمن ۱۳۹۸

دیدارنیوز ـ مرضیه حسینی: دیدن پوستری در فضای مجازی که لوگوی موسسه «نسل توحیدی» را داشت توجهم را جلب کرد. زمینه پوستر، حاوی عکس سردار سلیمانی است؛ در حالی که دو بچه را به آغوش کشیده است، اما توضیحات تصویر حکایت از آن دارد که موسسه نسل توحیدی در صدد برگزاری دوره‌های آموزش تربیت فرزند پیش از تولد است، البته با ادعای تربیت نسلی شبیه سردار سلیمانی!

این دوره‌ها قرار است از ۱۱ تا ۲۵ بهمن ماه برگزار شود که علاوه بر «همایش تربیت فرزند پیش از تولد»، دربردارنده ۷ کارگاه آموزش زوجین برای فرایند تشکل جنین نیز هست؛ البته فرزندی با ویژگی‌های سردار سلیمانی!

آموزش‌های ارائه شده در این دوره شامل موارد زیر است: تغذیه در دوره بارداری و بعد از زایمان، مراقبت‌های پزشکی دوره بارداری، بعد از زایمان طبیعی و بعد از زایمان سزارین، ورزش‌های دوران بارداری، آداب و مراقبت‌های هنگام تولد و شایسته سازی روابط زوجین.

برگزاری کارگاه «نسل سلیمانی ها» با کدام هدف؟
 
موسسه نسل توحیدی که زیر نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین مدرسه دانشجویی قرآن و عترت دانشگاه تهران فعالیت می‌کند، هدف خود را به صورت کلی چگونگی پرورش نسلی طیب و صالح و همچنین مومن و انقلابی از لحظه تشکیل نطفه تا دوران پس از تولد بچه تعریف کرده است. در این خصوص کارشناسان و متخصصان مختلف اعم از کارشناسان قرآنی، متخصصین طب اسلامی در حوزه باروری و متخصصین زنان و زایمان به زوجین متقاضی آموزش می‌دهند.

برگزارکنندگان کارگاه «نسل سلیمانی ها» اعتقاد دارند که کاربست راهکار‌های تولید چنین نسلی می‌بایست از همان ابتدا و در حین تشکیل نطفه با رعایت دستورات دینی انجام شود، این دستورات و اصول اعم از مراقبت‌های تشکیل نطفه از جمله توجه به روز‌های هفته و ساعات خاصی از شب، حالات فیزیکی و روحی زوجین، وضو گرفتن و تلاوت سوره‌ها و آیات مرتبط با این موضوع و ... می‌باشند.

کارگاه‌ها و همایش‌های نسل توحیدی در ادامه برای ۹ ماه بارداری با ذکر جزییات برنامه دارند و توضیحاتی مفصلی درخصوص تغذیه دوران بارداری به شکل اسلامی ارائه می‌دهند، جزییات این آداب و دستورات در پایگاه اطلاع رسانی موسسه نسل توحیدی نیز آمده است. انجام کار‌ها و خواندن آیات و ادعیه در دوران بارداری بخش دیگری از آموزش‌ها است. آموزش ها، مرحله زایمان را نیز دربرمی گیرد. بخش دیگری از آموزش‌ها مربوط به دوران پس از تولد در بخش نحوه تربیت فرزند و نحوه رفتار با نوزاد از طریق گفتن داستان‌ها و اشعار دینی از زندگی ائمه (ع) است.

موسساتی از قبیل نسل توحیدی و حیات حسنی که با انتشار خبر برگزاری کارگاه آموزش چند همسری جنجال برانگیخت، هدفی کلی در ساخت خانواده ایده آل شیعی ـ انقلابی را دنبال می‌کنند و اعتقاد دارند کاربست آموزه‌های دینی و شیعی در خصوص خانواده، راهی مناسب برای پرورش سربازان وطن و داشتن جامعه‌ای دینی است.
 
 
از نام سردار سلیمانی سواستفاده نکنید/ نام سردار سلیمانی دستاویز کسب و کار نشود/ کارگاه «تولید نسل سردار سلیمانی ها» وهن ارزشهای سردار شهید است/ برگزاری کارگاه «نسل سلیمانی ها» در شان سردار شهید نیست/ سواستفاده از نام سردار سلیمانی در کارگاه مراقبت های بارداری و زایمان/
 

بهره گیری از نام سردار در جهت رونق کار!
 
مساله مدنظر در این مطلب، تشریح هدف این موسسات نیست، آنچه مهم است و باید مورد تاکید قرار گیرد سوء استفاده از عناوین و ابزاری است که فعالین این موسسات در راه تحقق اهداف خود به کار می‌گیرند. استفاده از نام و محبوبیت مردمی سردار سلیمانی برای راه اندازی چنین کارگاهی که موضوع محوری آن، دستمایه شوخی و خنده در فضای مجازی شده، این پرسش را به ذهن متبادر می‌کند که آیا نظارتی بر چنین موسساتی وجود دارد؟ بودجه این مراکز از کجا تامین می‌شود؟ کسانی که بودجه این همایش‌ها و کارگاه‌ها را تامین می‌کنند، آیا از برگزار کنندگان پرسیده اند که چگونه می‌توان با مراقبت‌های دوران بارداری و زایمان، صاحب فرزندی با خصایص سردار سلیمانی شد؟ آیا استفاده از نام و عکس این شهید در راه اندازی چنین کار‌هایی به جایگاه و شأن ایشان آسیب نمی‌زند؟ کسانی که دراین کارگاه‌ها با امید داشتن فرزندی، چون سردار سلیمانی شرکت می‌کنند، از خود نمی‌پرسند خوردن روزی چهار عناب در سه ماهه اول بارداری که سوره توحید بر آن خوانده شده باشد و توصیه‌هایی از این قبیل چگونه می‌تواند در ایجاد جنینی با ویژگی‌های اخلاقی و رفتاری سردار سلیمانی و التزام ایشان به ارزش‌های نظام موثر واقع شود؟

در همین خصوص، سردار احمد خورشیدی از فرماندهان دفاع مقدس با انتقاد از فعالیت‌های موسساتی همچون نسل توحیدی در گفتگو با دیدارنیوز گفت: «کار‌هایی از این قبیل که با هدف ساخت خانواده دینی انجام می‌شود و محبوبیت فردی، چون سردار سلیمانی را نیز ابزار کسب و کار خود می‌کند، به واقع وهن ارزش‌های دینی و زیر سوال بردن آنهاست. نباید اجازه داد چنین مراکزی به بهانه ترویج فرهنگ دینی و تبلیغ شخصیت هایی، چون سردار سلیمانی، برای خود کسب و کار به راه انداخته و بودجه بگیرند.»
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی : ۰
غیر قابل انتشار : ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۲
2
2
واقعاایناچه فکری میکنن اخه این حرفای مضحک چیه
اخوت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۴
3
0
الان شما با انتشار این گزارش مخالفت خودتون رو با نسلی از سردار سلیمانی ها اعلام کردید؟!
واقعا که!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
واقعا که رو باید به شما گفت
این موسسات به پشتوانه امثال شما چنین کسب و کارهای راه می اندازند
آخه چرا از خودت نمی پرسی چطور میشه با مراقبت های بارداری بچه شبیه سردار سلیمانی بشه
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم