معاون استانداری کرمانشاه:

معاون امور اقتصادی استانداری کرمانشاه گفت: شهرستان قصرشیرین ظرفیت‌های خاصی برای اجرای طرح‌های گردشگری دارد و از سرمایه گذاری در این حوزه حمایت می‌کنیم.

کد خبر: ۴۹۸۲۷
۱۱:۲۶ - ۰۲ بهمن ۱۳۹۸

قصرشیرین ظرفیت‌های خاصی برای اجرای طرح‌های گردشگری دارد

دیدارنیوز ـ هدایت حاتمی در جلسه بررسی طرح‌های گردشگری شهرستان قصرشیرین با اشاره به اهمیت توسعه گردشگری در مناطق مختلف استان و تاثیر آن بر اقتصاد استان گفت: موقعیت جغرافیایی قصرشیرین و دیگر شهر‌های گرمسیری استان، زمینه مطلوب و مناسبی را برای ایجاد طرح‌های مختلف گردشگری فراهم کرده است.
 
وی گفت: از سرمایه‌گذاری در این زمینه به شرطی که مطالعات اصولی و دقیقی برای اجرای آن صورت گرفته باشد و دارای توجیه اقتصادی باشد، حمایت خواهیم کرد.
 
وی افزود: قصرشیرین به لحاظ اینکه هم مرز با بخش‌های عربی و کردی کشور عراق بوده و همچنین دو گمرک با اهمیت خسروی و پرویزخان را دارد، هم در زمینه تجارت مرزی و هم تردد زوار و مسافرین دو کشور ظرفیت‌های منحصر به فردی دارد که هر گونه سرمایه‌گذاری در این شهر را با ریسک مثبت مواجه کرده است.
 
معاون استاندار کرمانشاه گفت: تنوع آب و هوای غرب استان ظرفیت‌های خاصی را نیز در زمینه کشاورزی و باغداری ایجاد کرده که لیمو و خرما از مهمترین محصولات خاص قصرشیرین هستند و در این راستا نیز با حضور سرمایه‌گذاران روسی یک نخلستان ۱۰ هزار هکتاری در این منطقه ایجاد خواهد شد که این طرح در مرحله اجرا قرار دارد.
 
 حاتمی افزود: اهتمام جدی تیم مدیریتی استان با راهبری استاندار در خصوص جذب و حمایت از سرمایه گذاری، منجر به حضور سرمایه گذاران در زمینه‌های مختلفی در استان شده و این می‌تواند در رشد اشتغال و کاهش بیکاری در استان بسیار موثر باشد.
 
وی با بیان اینکه طرح‌ها و پیشنهادات زیادی در خصوص ایجاد مراکز و فضا‌های گردشگری توسط سرمایه‌گذاران در نقاط مختلف استان داریم که اجرای آن‌ها می‌تواند در تقویت گردشگری استان موثر باشد، افزود: آنچه مدنظر مدیریت استان است جذب و حمایت از سرمایه گذاران است و فرش قرمز دائمی برای ورود سرمایه‌گذاران به استان پهن شده است.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم