رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان کرمانشاه گفت: بزودی عملیات احیاء موزه سنگ تاق بستان اجرایی می‌شود.

کد خبر: ۴۹۷۸۷
۰۹:۵۹ - ۰۲ بهمن ۱۳۹۸

موزه سنگ تاق‌بستان احیاء می‌شود

دیدارنیوز ـ فهیمه روشن از اختصاص سه میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار برای توسعه و زیباسازی مجموعه فرهنگی تاریخی تاق بستان خبر داد و اظهار کرد: احیاء موزه سنگ تاق بستان یکی از برنامه‌هایی است که بزودی با اختصاص بخشی از این بودجه، آن را اجرایی می‌کنیم.
 
وی تصریح کرد: با احیاء ساختمان موزه سنگ تاق بستان، آثار سنگی، سرستون‌ها و سنگ‌های باستانی که از دوره‌های مختلف تاریخی در استان کشف شده را در این موزه به نمایش می‌گذاریم.
 
به گفته این مسئول، اجرای پروژه احیاء ساختمان موزه سنگ کرمانشاه تا تابستان آینده به اتمام خواهد رسید.
 
رئیس میراث فرهنگی کرمانشاه در ادامه از برنامه ریزی برای زیباسازی فضای مجموعه فرهنگی تاریخی تاق بستان هم خبرداد و گفت: تعویض نرده‌های مجموعه، تجهیز سالن معرفی و سالن نمایش ساختمان ورودی و ساماندهی فضای سبز از جمله این اقدامات خواهد بود.
 
وی با بیان اینکه در این برنامه تغییر نورپردازی تاق‌های مجموعه نیز در دستورکار قرار گرفته، اعلام کرد: چندین سال است نورپردازی تاق‌ها تغییر نکرده و به همان رنگ زرد باقی مانده که در نظر داریم بزودی نورپردازی آن را تغییر دهیم.
 
روشن تصریح کرد: باتوجه به اینکه مجموعه فرهنگی تاریخی تاق بستان یکی از سایت‌های اصلی بازدید گردشگران در استان است و در ایام نوروز گردشگران زیادی به آن مراجعه می‌کنند، تا پیش از نوروز اقدامات مربوط به زیباسازی آن را به پایان می‌رسانیم.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم