معاون نظارت اداره کل حفاظت محیط‌زیست کرمانشاه عنوان کرد:

معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط‌زیست استان کرمانشاه از شناسایی ۳ کانون آنفلوانزا فوق حاد پرندگان در این استان خبر داد.

کد خبر: ۴۹۲۵۸
۱۱:۴۵ - ۲۸ دی ۱۳۹۸

شناسایی ۳ کانون آنفلوانزا فوق حاد پرندگان در کرمانشاه

دیدارنیوز ـ آذر ولی زاده با اشاره به اینکه به محیط بانان و مردم اعلام شده است از صید هرگونه پرنده مهاجر خودداری کنند، اظهار داشت: با توجه به آنکه ۳ کانون آنفلوانزا در استان کرمانشاه مشاهده شده است باید در تمام نقاط استان نگرانی را احساس کنیم.
 
وی با اشاره به اینکه در حال پایش تالاب‌های استان به عنوان زیستگاه پرندگان مهاجر هستیم، افزود: تاکنون گزارشی از آنفلوانزای پرندگان مهاجر اعلام نشده است و مردم در صورت مشاهده آن را به محیط زیست اعلام کنند.
 
معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط‌زیست استان کرمانشاه با تصریح امسال هیچ گونه شکار صدور مجوز پرنده را اعلام نکردیم، تصریح کرد: میزان آگاهی، میزان پایش و گشت و کنترل بالا رفته است و همین سبب شده که میزان شکار صید در استان کرمانشاه پایین بیاید.
 
ولی زاده با اشاره به اینکه برای جلوگیری از شکار شدن پرندگان مهاجر باید در مرحله نخست فرهنگ‌سازی شود، بیان داشت: شکار پرندگان در تالاب‌های این استان ممنوع است و در صورت مشاهده شکار هرگونه پرنده مهاجر در منطقه، با متخلفان برخورد قانونی می‌شود.
منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم