فرمانده نیروی انتظامی خراسان شمالی خبر داد:

فرمانده نیروی انتظامی خراسان شمالی از دستگیری دو نفر در جریان مخلوط کردن شن به محموله گندم در جاجرم خبر داد.

کد خبر: ۴۸۷۵۰
۱۴:۰۲ - ۲۳ دی ۱۳۹۸

دستگیری دو نفر در جریان مخلوط کردن شن به محموله گندم در جاجرم

دیدارنیوز ـ سردار علیرضا مظاهری با اعلام جزئیات این خبر گفت: در پی دریافت خبری مبنی بر این که در یکی از سیلو‌های نگهداری گندم در شهرستان جاجرم، قبل از بارگیری گندم‌ها مقدار زیادی شن نرم به گندم‌های دولتی اضافه می‌شود، بلافاصله مراتب در دستور کار پلیس آگاهی استان قرار گرفت.
 
به نقل از روابط عمومی نیروی انتظامی خراسان شمالی، وی با اشاره به اینکه کارگاهان پلیس آگاهی در ابتدا اقدام به بازرسی از این سیلو‌ها کردند، افزود: در بررسی‌های به عمل آمده مقدار زیادی خاک، شن و ماسه در سطح گندم‌های موجود در این سیلو‌ها مشاهده شد.
 
مظاهری با بیان اینکه برای بررسی بیشتر موضوع، از کارشناسان اداره بهداشت محیط آن شهرستان برای حضور در سیلو‌ها دعوت به عمل آمد، تصریح کرد: در بررسی بیشتر مشخص شد که اخیرا صد‌ها تن گندم از این شهرستان به مقصد کارخانه‌های آرد شهرستان بجنورد بارگیری شده که پس از تخلیه بار در مقصد، مقدار زیادی شن و ماسه نرم که در داخل گندم‌ها بوده مشاهده می‌شود.
 
وی با اشاره به اینکه با تحقیقات انجام شده و بازرسی‌های مستمر، ماموران، محلی را در محوطه پشتی سیلو‌ها که مقدار ۱۰ متر مکعب شن و ماسه نرم در آن دپو شده بود را روئیت کردند، یاد آور شد: سیلوی مورد نظر با هماهنگی مقام قضائی برای انجام تحقیقات بیشتر پلمپ شد.
 
فرمانده انتظامی خراسان شمالی ادامه داد: با بررسی‌های بیشتر مشخص شد که از ابتدای سال جاری مقدار ۱۱ هزار تن گندم به نرخ دولتی توسط اداره غله شهرستان جاجرم خریداری شده که جهت نگهداری و انبارداری به شخصی حقیقی با هویت معلوم طی قراردادی تحویل داده شده است.
 
این مقام ارشد نیروی انتظامی در استان با اشاره به اینکه تحویل گیرنده گندم ها، مکلف به تحویل همین مقدار گندم به کارخانجات آرد طی حواله‌های ارسالی بوده است، ادامه داد: در جریان این پرونده، مدیران عامل کارخانه‌های آرد در شهرستان بجنورد نیز قبل از تخلیه بار در مقصد، محموله‌ها را مورد بررسی قرار می‌دادند که بار این کامیون‌ها بطور غیر معمول بیش از دو الی سه تن سنگین‌تر از کامیون‌های مشابه به نظر می‌رسید.
 
وی همچنین با بیان اینکه در نمونه برداری‌های انجام شده از محموله‌های گندم ارسال شده مقدار زیادی شن و ماسه نرم از داخل بار گندم کشف شده است، گفت: با بررسی‌های کارشناسی صورت گرفته مشخص شد که ماسه کشف شده داخل کارخانه‌های آرد با نمونه ماسه داخل سیلو مطابقت دارد.
 
سردار مظاهری با بیان این که با تحقیقات گسترده پلیسی مشخص شد که در هر بار کامیون بیش از دو الی سه تن شن نرم را با گندم مخلوط کرده و به کارخانه آرد در شهرستان بجنورد تحویل داده اند، خاطرنشان کرد: در نهایت این رابطه دو نفر دستگیر که بعد از تشکیل پرونده برای انجام مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم