شهردار سنندج:

شهردار سنندج، با اشاره به اینکه به دنبال این هستیم که سنندج پایتخت نوروز در ایران و قسمتی از آسیا شود، گفت: در دو سال گذشته نوروز‌های متفاوتی در استادیوم ۲۵ هزار نفری شهر سنندج برگزار شده است.

کد خبر: ۴۴۶۷۱
۱۲:۳۴ - ۲۰ آذر ۱۳۹۸

سنندج پایتخت نوروز در ایران می‌شود

دیدارنیوز ـ حشمت الله صیدی امروز (۲۰آذر) در دیدار با وزیر اتریش در ایران، اظهار کرد: کردستان مردمانی خونگرم، مهمان نواز و صادق دارد که دارای آداب و رسوم و سنن‌های خاص مناطق کردنشین هستند.
 
وی افزود: اخیرا سنندج در شبکه خلاق یونسکو ثبت جهانی در زمینه موسیقی شده است.
 
شهردار سنندج، با اشاره به اینکه به دنبال این هستیم که سنندج پایتخت نوروز در ایران و قسمتی از آسیا شود، بیان کرد: در دو سال گذشته نوروز‌های متفاوتی در استادیوم ۲۵ هزار نفری در شهر سنندج برگزار شده است.
 
صیدی عنوان کرد: با توجه به اینکه وین پایتخت موسیقی جهان است و سنندج نیز شهر خلاق موسیقی شده است در این راستا برای اجرای برنامه‌های مشترک اعلام آمادگی می‌کنیم.
 
 وی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه همکاری بین دو شهر وین و سنندج، ذکر کرد: سنندج آمادگی جذب سرمایه گذار در حوزه‌های مختلف از جمله موضوع پسماند، رویداد‌های فرهنگی، تالار‌های موسیقی و احداث تله کابین را دارد.
 
شهردار سنندج، افزود: با توجه به ویژگی‌های توپوگرافی شهر سنندج و بافت قدیم آن در خواست داریم در بحث مطالعات حمل و نقلی و ترافیک شهر به ما کمک شود که بتوانیم برای توسعه حمل و نقل بسترسازی کنیم.
 
صیدی با اشاره به مطالعات تله کابین آبیدر، خاطرنشان کرد: آمادگی داریم مطالعات تله کابین آبیدر را به سرمایه گذار اتریشی و اروپایی قرار دهیم و با توجه به پتانسیل‌هایی در سنندج امیدواریم این تله کابین در این شهر احداث شود.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم