مدیر آبفای منطقه آبادان:

مدیر اداره آب و فاضلاب شهرستان آبادان گفت: معضلات فعلی فاضلاب آبادان گروه کوری نیست و قابل‌حل است.

کد خبر: ۴۴۲۹۴
۱۴:۱۶ - ۱۷ آذر ۱۳۹۸

فاضلاب آبادان گره کور نیست

دیدارنیوز ـ علیرضا خلیلی‌نیا اظهار کرد: طرح مصوب شبکه فاضلاب شهری آبادان یک هزار و ۱۴۰ کیلومتر را در بر می‌گیرد که از سال ۱۳۷۳ که شروع این طرح بوده و تاکنون ۶۶۰ کیلومتر کار شده است و ۴۸۰ کیلومتر آن باقی مانده است.
 
وی ادامه داد: مقدار باقی مانده از پروژه بزرگ شبکه فاضلاب آبادان شامل دو بخش است که ۲۸۰ کیلومتر آن مربوط به نقاطی است که اصلاً شبکه فاضلاب ندارند و ۲۰۰ کیلومتر نیز مربوط به نقاطی است که نیاز به اصلاح و بهسازی دارند.
 
خلیلی نیا عمده مشکلات شبکه فاضلاب آبادان را مربوط به ۴۸۰ کیلومتر باقی طرح بازسازی شبکه فاضلاب شهری بیان کرد و گفت: مشکلات موجود در موضوع فاضلاب آبادان قابل برطرف شدن است و در این خصوص برنامه‌ریزی لازم انجام شده است.
 
مدیر آبفا منطقه آبادان با اشاره به ۶۶۰ کیلومتر کار در آبادان انجام شده است، اظهار کرد: نمی‌توانیم بگوییم شبکه فاضلاب آبادان گره کور است؛ چرا که ۵۷ درصد راه را رفته ایم.
 
وی افزود: برای برطرف کردن مشکلات فاضلاب آبادان سه پروژه از سال گذشته در قسمت‌های مختلف شهری با ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات وزارت نیرو و سازمان منطقه آزاد اروند آغاز و در حال اجرا است.
 
خلیلی‌نیا گفت: از سال ۱۳۷۳ تاکنون اگر سالی پنج درصد از شبکه فاضلاب آبادان اصلاح و بازسازی می‌شد تاکنون نباید مشکل فاضلاب در این شهر احساس می‌شد.
 
گفتنی است: کل شبکه فاضلاب آبادان پیش از آغاز جنگ تحمیلی ۱۴۵ کیلومتر شبکه شرکتی و ۱۴۵ کیلومتر شبکه شهری بود که از سال ۷۰ تا ۹۲ با اجرای پروژه‌های فاضلاب ۴۳۳ کیلومتر به شبکه فاضلاب آبادان اضافه شد.
منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم