رئیس سازمان بسیج عشایری کشور خبر داد:

رئیس سازمان بسیج عشایری کشور از آمادگی عشایر برای قطعه واردات ۱۵۰ هزار تن گوشت قرمز به داخل کشور خبر داد.

کد خبر: ۴۱۷۳۴
۱۳:۴۰ - ۲۵ آبان ۱۳۹۸

آمادگی عشایر برای قطع واردات ۱۵۰ هزار تن گوشت قرمز به داخل کشور

دیدارنیوز ـ سردار نصرت اله سیف در همایش تجلیل از شبانان و گله داران در بجنورد گفت: در همین راستا طرح‌های لازم نیز تهیه و به مجلس و دولت ارائه شده است.
 
وی افزود: برای تحقق این هدف عشایر نیازمند حمایت‌های ویژه است.
 
سیف در ادامه به قوانین سخت گیرانه در حوزه عشایر اشاره کرد و ادامه داد: قوانینی از گذشته برای عشایر به تصویب رسیده که باید اصلاح شوند.
 
وی اظهار کرد: به عنوان مثال یکی از این قوانین این است که عشایر حق ندارد خانه یا آلونک را مصالح مقاوم بسازد که باید این نوع از قوانین اصلاح شوند.
 
رئیس سازمان بسیج عشایری کشور خاطرنشان کرد: قانون اعلام کرده که عشایر حق ندارد بیش از ۱۰۰ راس دام را نگهداری کند، این قانون باید اصلاح شود چراکه در راستای امر خودکفایی نیست.
 
وی تاکید کرد: مدیران و مسئولان ذی ربط به مناطق عشایری مراجعه کرده و با مسائل و مشکلات آنان آشنا شوند و برای رفع آن‌ها تصمیمات لازم را اخذ کنند، در غیر این صورت تصمیم گیری پشت میز و در اتاق برای این قشر از جامعه به جایی نخواهد رسید.
 
سیف تصریح کرد: در حال حاضر جمعیت عشایری حق دارند که بگویند فرزندان ما نیز همانند فرزندان پایتخت به مدارج علمی، به رفاه، به درآمد و داشتن شغل برسند.
 
وی گفت: از ابتدای انقلاب تاکنون خدمات زیادی به قشر عشایری کشور شده است، اما هنوز جای کار دارد و باید مسئولان به این موضوع توجه ویژه داشته باشند.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم