مدیرکل میراث فرهنگی خبرداد:

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گلستان گفت: سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فرهنگ اقوام ایران‌زمین در شهر گرگان از ۲۱ تا ۲۴ آبان ماه برگزار می‌شود.

کد خبر: ۴۱۱۱۲
۱۵:۳۱ - ۱۹ آبان ۱۳۹۸

برگزاری جشنواره فرهنگ اقوام ایران زمین در گلستان با حضور سفرای ۲۰ کشور

دیدارنیوز ـ ابراهیم کریمی در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه تا پایان سال جاری سه برنامه متنوع و تأثیرگذار در استان برگزار خواهد شد، اظهار کرد: این برنامه‌ها با معرفی استان گلستان و جذب گردشگر برگزار می‌شود و قطعاً تأثیر خودش را در حوزه گردشگری استان خواهد گذاشت.
 
وی بیان کرد: جشنواره بین‌المللی فرهنگ اقوام، جشن ثبت جهانی جنگل‌های هیرکانی و اجلاس سراسری راهنمایان گردشگری کشور، سه برنامه متنوع برنامه‌ریزی شده در استان هستند.
 
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گلستان تصریح کرد: سیزدهمین جشنواره فرهنگ اقوام ایران‌زمین از ۲۱ تا ۲۴ آبان در گرگان و از ۲۶ تا ۲۹ آبان در گنبدکاووس برگزار خواهد شد.
 
کریمی تصریح کرد: حدود ۲۰ تن از سفرای کشور‌های خارجی از جمله بولیوی، تاجیکستان، آذربایجان، افغانستان، بلاروس، قزاقستان، عراق، چین، ازبکستان، تاجیکستان، سنگال در جشنواره اقوام حضور خواهند داشت. برنامه‌ریزی‌های لازم برای میزبانی شایسته از سفرا و میهمانان خارجی صورت گرفته است.
 
وی یادآور شد: در بخش صنایع‌دستی در این جشنواره از ۲۷ استان اعلام آمادگی کردند. در بخش سوغات نیز تمامی استان‌ها حضور خواهند داشت.
 
مدیرکل میراث فرهنگی گلستان با اشاره به اینکه امسال ۲۴ سیاه چادر در محل برگزاری جشنواره برپا خواهد شد، گفت: ۲۰ گروه موسیقی و آیینی برای حضور در این جشنواره اعلام آمادگی کردند.
 
کریمی در پایان خاطرنشان کرد: جشن ثبت جهانی جنگل‌های هیرکانی چهاردهم آذرماه با حضور وزیر میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در پارک جنگلی النگدره گرگان برگزار خواهد شد.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم