سالانه ۲۰ میلیون تن انواع محصولات علوفه‌ای در کشور به تولید می‌رسد که این میزان از یک میلیون هکتار اراضی زیر کشت برداشت می‌شود.

کد خبر: ۴۱۰۸۳
۱۳:۳۸ - ۱۹ آبان ۱۳۹۸

تولید سالانه ۲۰ میلیون تن محصولات علوفه‌ای در کشور

دیدارنیوز ـ مدیرکل غلات و محصولات علوفه‌ای وزارت جهاد کشاورزی در مراسم روز مزرعه چغندر علوفه‌ای که با حضور مدیران و کارشناسان پنج استان کشور افزود: حدود ۸۰ درصد از تولید محصولات علوفه‌ای به یونجه و ذرت علوفه‌ای اختصاص دارد.
 
عزیز کریمی تصریح کرد: مهم‌ترین سیاست وزارت جهاد کشاورزی در راستای کشت و توسعه گیاهان کم آب بر علوفه‌ای است.
 
مدیر کل غلات و محصولات اساسی وزارت جهاد کشاورزی در ادامه به برنامه‌ها و سیاست‌های این وزارت خانه اشاره کرد و گفت: یکی از برنامه‌های جهاد کشاورزی، ارتقا و افزایش کارایی و بهره وری محصولات علوفه‌ای کشت شده است که با اجرای آن و سیستم‌های جدید آبیاری میتوان در مصرف آب صرفه جویی کرد.
 
کریمی، توسعه کشت گیاهان کم آب بر را از دیگر برنامه‌ها ذکر کرد و افزود: چغندر علوفه‌ای از محصولات کم اب بر است که در کنار سورگوم، ارزن و کینوا می‌تواند برای علوفه مناسب باشد.
 
وی اضافه کرد:استفاده از دیم زار‌ها و کشت دیم نیز می‌تواند برای توسعه محصولات علوفه‌ای مناسب باشد، زیرا در تناوب زمین باعث بهبود وضعیت دیم زار‌ها می‌شود.
 
این مسئول خاطر نشان کرد: در حال حاضر مشکل بذر برای محصولات علوفه‌ای در کشور وجود دارد که با برنامه ریزی مناسب آن را ساماندهی خواهیم کرد تا کشاورزان بتوانند از بذور گواهی شده در مزارع استفاده کنند.
منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم