رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان اینکه بیمارستان سوانح و سوختگی گلستان در شهر کرمانشاه اکنون آماده افتتاح است، گفت: این بیمارستان به زودی با حضور مسئولان به صورت رسمی به بهره‌برداری می‌رسد.

کد خبر: ۴۱۰۵۲
۱۱:۵۲ - ۱۹ آبان ۱۳۹۸

بیمارستان سوختگی کرمانشاه آماده بهره‌برداری شد

دیدارنیوز ـ محمودرضا مرادی با بیان اینکه این بیمارستان از محل اعتبارات سفر رهبر معظم انقلاب در مهرماه سال ۱۳۹۰ به استان کرمانشاه و منابع ملی راه‌اندازی شده، میزان اعتبار هزینه شده برای ساخت این بیمارستان را ۵۵۰ میلیارد ریال اعلام کرد.
 
او توضیح داد که این بیمارستان در زمینی به مساحت ۹ هزار مترمربع و در پنج طبقه در مجتمع بیمارستانی امام رضا (ع) شهر کرمانشاه ساخته شده است.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در ادامه این بیمارستان را ۵۰ تختخوابی اعلام کرد و گفت: این تعداد شامل ۱۲ تخت مراقبت‌های ویژه، ۳۸ تخت جراحی و بستری، سه تخت اتاق عمل و سایر بخش‌ها است.
 
مرادی اظهارداشت: با راه‌اندازی این مرکز خدمات درمانی تخصصی و فوق تخصصی شایسته‌ای به بیماران سوختگی ارائه خواهد شد.
 
تجهیز مجهزترین و بزرگترین مرکز درمان سوختگی و ترمیمی غرب کشور
مدیر تجهیرات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه نیز با اشاره به اتمام مراحل ساختمانی بیمارستان سوانح و سوختگی گلستان گفت: تلاش‌ها و پیگیری‌های کم نظیر تیم مدیریتی دانشگاه بعد از چند سال به ثمر نشست تا در کمتر از یک هفته دیگر شاهد بهره‌برداری از یک مرکز مجهز و مدرن ارایه کننده خدمات تخصصی و فوق تخصصی سوختگی و ترمیمی به عنوان منحصر بفردترین مرکز سوانح و سوختگی غرب کشور هستیم آرزوی دیرینه مردم غرب کشور و دانشگاه به ثمر نشست.
 
تورج شیرزادیان افزود: بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال تجهیزات پزشکی در دسته تجهیزات زیرساختی پزشکی (سیستم‌های تامین هوای فشرده مدیکال، وکیوم، اکسیژن ساز مرکزی، سیستم cssd)، تجهیزات پزشکی جنرال (هتلینگ و تجهیزات بخش‌های بستری، تجهیزات اتاق عمل، BICU، اورژانس) و تجهیزات تخصصی و فوق تخصصی (تخت‌های پیشرفته شستشوی بیماران سوختگی، تجهیزات و ابزار‌های تخصصی و فوق تخصصی تشخیصی و ترمیمی) برای این مرکز مهم خریداری شده که ضمن تحویل به مرکز، نصب و راه اندازی شده اند.
 
او گفت: مهم‌ترین بخش‌های ارایه دهنده خدمت در این مرکز مهم ۱۲ تخت BICU و سه اتاق عمل مجهز است.
 
مجتمع بیمارستانی امام رضا (ع) بزرگترین، مجهزترین و مدرنترین مرکز آموزشی درمانی و تحقیقاتی منطقه غرب و شمال غرب کشور است که در ۱۵ بهمن ۱۳۸۴ به طور رسمی به بهره برداری رسید. 
 
این مجتمع بیمارستانی کار خود را با ۵۱۵ تخت شروع کرد و اکنون با وجود ۷۱۴ تخت مصوب، دارای ۸۴۰ تخت فعال است. 
 
اکنون ۲ هزار و ۶۸۰ تخت بیمارستانی در قالب ۱۸ بیمارستان دولتی دانشگاه علوم پزشکی، ۲ بیمارستان خصوصی، سه بیمارستان نظامی و ۲ بیمارستان تامین اجتماعی در استان کرمانشاه فعال است.
منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم