فرماندار خوسف گفت: کارخانه بسته‌بندی محصولات کشاورزی در شهرک صنعتی خوسف به صورت آزمایشی راه‌اندازی شده و به زودی وارد چرخه تولید خواهد شد.

کد خبر: ۳۸۱۶۸
۱۲:۲۷ - ۲۰ مهر ۱۳۹۸

راه اندازی کارخانه بسته‌بندی محصولات کشاورزی در خوسف

دیدارنیوز ـ محمد شفیعی با بیان اینکه بیش از۷۰ درصد جمعیت شهرستان خوسف در مناطق روستایی و عشایری ساکن هستند، اظهار کرد: بحث ماندگاری و افزایش درآمد توسعه اقتصاد از اولویت‌های دولت است.
 
وی با بیان اینکه تکمیل چرخه تولید با احداث کارخانه فرآوری و بسته‌بندی محصولات کشاورزی و دامی کشتارگاه در دستور دستگاه اجرایی شهرستان است، افزود: احداث سه کارخانه بسته‌بندی محصولات کشاورزی در روستا‌های اصغریه شهرک صنعتی در دست اقدام است.
 
فرماندار خوسف بیان کرد: کارخانه بسته‌بندی محصولات کشاورزی در شهرک صنعتی خوسف به صورت آزمایشی راه‌اندازی شده و به زودی وارد چرخه تولید خواهد شد.
 
 شفیعی با بیان اینکه میزان اشتغال‌زایی این طرح به صورت مستقیم ۲۰ نفر است، افزود تکمیل چرخه تولید و جلوگیری از خام‌فروشی و افزایش درآمد کشاورزان، از مهم‌ترین دلایل حمایت از کارخانه فرآوری محصولات کشاورزی است.
 
وی یادآور شد: میزان سطح زیرکشت عناب در شهرستان خوسف ۱۶۰۰ هکتار است که هم از نظر میزان تولید و هم سطح زیرکشت در استان رتبه اول را داریم.
 
فرماندار خوسف بیان کرد: در بخش جلگه ماژان نیز کارخانه فرآوری و بسته‌بندی محصولات کشاورزی توسط شرکت تعاونی مالک اشتر راه‌اندازی شده است.
 
شفیعی با بیان اینکه سومین کارخانه فرآوری عناب در روستای کلاته ملک راه‌اندازی خواهد شد، اظهار کرد: این کارخانه در خصوص تهیه حبه عناب است و این محصول کاربرد‌های زیادی دارد.
 
وی یادآور شد: میزان برداشت عناب این شهرستان حدود ۴ میلیون تن است که در صورت راه‌اندازی کامل این کارخانه‌ها تحولی در زمینه میزان درآمد کشاورزان به وجود خواهد آمد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم