مدیرکل شیلات گیلان با اشاره به آغاز فصل صید ماهیان استخوانی از امروز، گفت: امسال ۵۰ شرکت تعاونی پره و بیش از چهار هزار صیاد در نوار ساحلی گیلان به طول ۲۸۰ کیلومتر به امر صید مبادرت خواهند کرد.

کد خبر: ۳۸۱۴۶
۱۱:۱۵ - ۲۰ مهر ۱۳۹۸

صید ماهیان استخوانی گیلان توسط ۴ هزار صیاد پره

دیدارنیوز ـ صمد درویشی با اشاره به فرارسیدن فصل صید ماهیان استخوانی، اظهار کرد: براساس تصمیماتی که در کمیته مدیریت صید سازمان شیلات ایران اتخاد شده، صید ماهیان استخوانی در مرکز و شرق استان گیلان از ۲۰ مهر ۹۸ آغاز می‌شود و تا ۲۰ فروردین ۹۹ ادامه دارد.
 
وی با بیان اینکه در غرب گیلان پنج شرکت تعاونی صیادی داریم، افزود: با توجه به اقلیم حاکم بر غرب استان و توپوگرافی بستر دریا با سرمای زودهنگام مواجه هستیم لذا براساس هماهنگی‌های به عمل آمده، صید ماهیان استخوانی در ناحیه غرب استان از ۲۰ شهریورماه آغاز شده است.
 
مدیرکل شیلات گیلان از صید حدود ۳۰ تن انواع ماهیان استخوانی در غرب استان خبر داد و خاطرنشان کرد: صیادی غرب استان گیلان نسبت به سایر استان‌ها ۱۵۰ روز بیشتر است.
 
درویشی با بیان اینکه احتمال صید ۲۴۰۰ تا ۲۵۰۰ تن انواع ماهیان استخوانی طی امسال وجود دارد، اضافه کرد: امسال ۵۰ شرکت تعاونی پره و بیش از چهار هزار صیاد در نوار ساحلی گیلان به طول ۲۸۰ کیلومتر به امر صید مبادرت خواهند کرد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم