"معلمان جوان: آینده این حرفه"

معلمان فاکتور کلیدی در تحقق اهداف توسعه‌ آموزشی هستند و روز جهانی معلم فرصتی برای نمایش پیشرفت‌ها در این حوزه است.

کد خبر: ۳۷۴۵۱
۱۳:۱۵ - ۱۳ مهر ۱۳۹۸
دیدارنیوز - از سال ۱۹۹۴ میلادی پنجم اکتبر روز جهانی معلم نامگذاری شده که با توجه به اهمیت نقش این قشر از جامعه در حوزه پیشرفت آموزشی، اختصاص روزی برای معلمان می‌تواند انعکاس دهنده راهکارهای مقابله با چالش‌هایی است که بر سر راه حرفه معلمی قرار دارند.

شعار امسال روز جهانی معلم با عنوان " معلمان جوان: آینده این حرفه" انتخاب شده که تاکیدی بر اهمیت حیاتی تایید ارزش حرفه معلمی است.

در پیام مشترک مدیر کل یونسکو، مدیر کل سازمان بین المللی کار، مدیر اجرایی یونیسف و دبیر کل مراسم روز جهانی معلم آمده‌ است: از دولت‌ها تقاضا داریم تا حرفه معلمی را به اولین گزینه شغلی افراد جوان تبدیل کنند. همچنین از اتحادیه معلمان، کارمندان بخش خصوصی، مدیران مدارس، انجمن‌های اولیا-مربیان، کمیته‌های مدیریت مدارس، مسئولان آموزشی و معلمان مدارس دعوت کرده‌ایم تا تجربیات خود را در زمینه پیدایش نیروهای معلم سرزنده و فعال به اشتراک بگذارند.

به گزارش سایت یونسکو، در ادامه این پیام آمده‌ است: همچنین تلاش‌های معلمان فداکار در تمامی جهان که وقت و انرژی خود را به آموزش برابر و ارتقای فرصت‌های یادگیری مداوم برای تمامی افراد اختصاص می‌دهند ارج نهاده می‌شود.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم