معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر گفت: در طول سال ۲۰۰ هزار نفر از بوشهری‌ها به سینما می‌روند، اما نمی‌توان این آمار را به نسبت جمعیت استان ارزیابی کرد، چون تنها ۴ شهر استان بوشهر دارای سینما هستند.

کد خبر: ۳۵۰۶۵
۱۱:۲۶ - ۲۴ شهريور ۱۳۹۸

تنها ۴ شهر استان بوشهر دارای سینماست

دیدارنیوز ـ محمدحسین زندویان عنوان کرد: در سطح استان ۱۰ سالن سینما و ۱۰ پلاتو داریم، در واقع تنها شهر‌های بوشهر، برازجان، جم و خارگ دارای سینما هستند و بقیه دارای سالن سینمای ثابت نبوده و بیشتر سینمای سیار دارند که البته آمار سینمای سیار را در نظر نگرفته ایم.
 
وی خاطرنشان کرد: از ۱۰ سالن سینمای موجود در سطح استان ۶ سینما فعالیت دارند و بقیه به دلیل برخی موارد، چون تعمیرات تعطیل هستند. البته رویکرد این سالن‌ها باید انعقاد قرارداد با کانون فیلمسازان و یا فعالیت مستقل داشته باشد. 
 
معاون فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر اظهار کرد: برنامه داریم که در چند شهر سالن‌های مجتمع فرهنگی هنری را تجهیز و تبدیل به پخش دیجیتال پخش فیلم کنیم، مثل مجتمع شهید شهریاری خورموج و تالار کتابخانه غدیر کنگان. در آینده نیز پیگیر احداث سینما در گناوه هستیم. 
 
زندویان در خصوص استفاده از ظرفیت سالن‌های سینما تصریح کرد: این موضوع بستگی به فیلم‌های اکران شده دارد که آیا از آن‌ها استقبال بشود با نه، اما به طور متوسط آمار سینمارو‌های بوشهری به نسبت فیلم‌های اکران شده خوب هستند.
 
وی با بیان اینکه فیلم‌های به روز در سینمای کشور معمولا در استان نیز اکران می‌شود، افزود: به منظور تشویق مردم برای رفتن سینما در روز سه شنبه و یا برخی مناسبت‌های خاص مثل روز ملی سینما بلیط نیم بها در نظر گرفته می‌شود؛ برخی از سالن‌ها نیز برنامه‌های تشویقی خاصی را برای مردم در نظر می‌گیرند.
 
معاون ارشاد بوشهر عنوان کرد: در طرح سلام سینما، سینمای سیار به روستاها، شهر‌ها و بخش‌های فاقد سینما رفته و فیلم‌های روز را برای مردم اکران می‌کنند که خوشبختانه استقبال خوبی از این طرح شده است.
 
این مسئول گفت: تهیه بلیط سینما با توجه به قیمت پایین آن سخت نیست و افزایش قیمت آنچنانی نیز نداشته است. در حقیقت نمی‌توان گفت که سینما نرفتن مردم به دلیل قیمت بلیط‌ها است. متاسفانه در سراسر کشور آن استقبالی که باید از سینما نمی‌شود، که این هم دلایل متعددی دارد و می‌توان گفت بیشتر به نوع و کیفیت فیلم‌های ساخته شده بستگی دارد.
 
وی با اشاره به اهمیت فرهنگسازی یادآور شد: باید فیلم‌ها بر اساس ذائقه و سلیقه مردم ساخته شود و البته نوع تبلیغات نیز بسیار تاثیرگذار است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم