معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر گفت: خانواده‌های زندانیان مواد مخدر این استان که در معرض آسیب قرار دارند باید شناسایی و مورد صیانت و حمایت قرار گیرند.

کد خبر: ۳۴۱۴۹
۱۲:۵۵ - ۱۳ شهريور ۱۳۹۸

خانواده‌های زندانیان موادمخدر بوشهر حمایت می‌شوند

دیدارنیوز ـ مجید خورشیدی سه‌شنبه شب در نشست کمیته مشارکت‌های مردمی مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر با تسلیت فرا رسیدن ماه محرم افزود: یکی از بزرگ‌ترین آسیب‌ها و منکرات مسئله مواد مخدر است که این آسیب دامن‌گیر همه جوامع بشری شده است.
 
 وی بیان کرد: در این ارتباط یکی از خانواده‌هایی که به شدت در معرض آسیب قرار دارند خانواده زندانیان مواد مخدراست که نیازمند مراقبت و حمایت هستند.
 
خورشیدی ادامه داد: مراقبت و حمایت آموزش و پرورش از کودکان و دانش آموزان خانواده‌های در معرض آسیب و آسیب‌دیده باید مدنظر قرار گیرد.
 
 وی گفت: شناسایی خانواده‌های در معرض آسیب جامعه باید موردتوجه قرار بگیرد تا بتوان به‌موقع از افزایش آسیب‌ها پیشگیری کرد.
 
خورشیدی ادامه داد: تجربه نشان داده که ماه‌های محرم و صفر نقش مهمی در کاهش آسیب‌ها دارد چرا که مردم به صورت سنتی در یک فضای آماده اعتقادی و معنوی قرار می‌گیرند.
 
معاون استاندار بوشهر ادامه داد: سازمان تبلیغات اسلامی در راستای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی نقش مهم و ارزنده‌ای دارد و روحانیون در این عرصه فعالیت‌های قابل‌توجهی می‌کنند.
 
وی تصریح کرد: ۸۰۰ روحانی این نهاد در ماه‌های محرم و صفر برنامه‌های متنوعی در شهر‌ها و روستا‌های استان بوشهر در عرصه مقابله با آسیب‌های اجتماعی و ترویج فرهنگ علوی و حسینی انجام می‌دهند که خدمات آنان ستودنی است.
 
خورشیدی اضافه کرد: محرم و صفر محمل بسیار خوبی برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی است به‌گونه‌ای که در ماه‌های یادشده با استفاده از روحانیون می‌توان مردم را در راستای کاهش و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی آموزش داد.
 
وی در ارتباط با جایگاه سازمان‌های مردم نهاد گفت: سمن‌ها اشتباه‌ها و خطا‌های مسئولان در عرصه ناهنجاری‌های اجتماعی را به‌موقع یادآور می‌شوند که این امر بیانگر جایگاه‌های سمن‌ها در جامعه است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم