مدیر کل آموزش و پرورش البرز با اشاره به گلایه‌های برخی والدین از دریافت هزینه تحصیلی از فرزندان آنان گفت: کمک به مدارس اجباری نیست.

کد خبر: ۳۳۸۰۶
۰۹:۵۸ - ۱۱ شهريور ۱۳۹۸

کمک به مدرسه اجباری نیست

دیدارنیوز ـ  سالارقاسمی اظهار داشت: مدیران مدارس این استان حق دریافت وجه اجباری یا هزینه مازاد بر ثبت نام را ندارند.
 
 وی از مدیران مدارس البرز خواست هیچ گونه وجه اضافی بابت نام نویسی برای سال تحصیلی ۹۹-۹۸ از اولیای دانش آموزان دریافت نکنند.
 
 مدیران مدارس البرز به این موضوع مهم توجه کنند که در فرآیند ثبت نام دانش آموزان کمک به مدرسه اجباری نیست، اما والدین دانش آموزان در طول سال تحصیلی در صورت تمایل می‌توانند به مدارس کمک مالی کنند.
 
قاسمی با اشاره به اینکه آئین نامه و شیوه نامه ثبت نام دانش آموزان برای سال تحصیلی ۹۹ -۹۸ از خردادماه به همه مدارس استان البرز اسال شده، یادآورشد: با مدیران مدارس دولتی و غیردولتی که اقدام به دریافت شهریه اضافی در مدارس البرز کنند، برخورد قانونی می‌شود.
 
مدیر کل آموزش و پرورش البرز خاطرنشان کرد: مدیران همه مدارس موظف به نصب آیین نامه ثبت نام و پوستر نظارت بر نام نویسی مدارس در محل مناسب و قابل روئیت اولیای دانش آموزان، هستند.
 
مدارس عادی فقط موظف هستند هزینه کتاب و بیمه دانش آموزان را دریافت کنند و کمک‌های مردمی در صورت تمایل اولیا در طول سال تحصیلی اخذ شود، شهریه مدارس خاص و هیات امنایی نیز طبق دستورالعمل انجام می‌شود و مدیران حق گرفتن شهریه مازاد را ندارند.
 
قاسمی بیان داشت: برای تسهیل در فرآیند ثبت نام دانش آموزان در مدارس البرز میز خدمت و کمیته‌های ثبت نام و تیم‌های نظارت بر فرآیند ثبت نام در نواحی و مناطق هشتگانه آموزش و پرورش استان فعال شده است.
 
وی با اشاره به اینکه ستاد‌های نظارت بر ثبت نام مدارس و نظارت بر حقوق اولیا و دانش آموزان در اداره کل، نواحی و مناطق هشتگانه آموزش و پرورش البرز تشکیل شده است، عنوان کرد: از همه دانش آموزان و اولیا‌ی استان درخواست می‌شود تا در صورت مشاهده هر گونه تخلف، عدم پاسخگویی مسئولان و مشکلات مربوط به ثبت نام در مدارس استان، شکایات و پیشنهاد‌های خود را به اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی آموزش و پرورش و دبیرخانه ستاد استانی نظارت بر ثبت نام و ستاد نظارت بر حقوق والدین و دانش آموزان، با تلفن شماره ۳۲۵۲۵۶۵۷_۰۲۶ گزارش دهند.
 
 دانش آموزان و اولیا می‌توانند از طریق سامانه رسیدگی به شکایات به نشانی اینترنتی: Www.shekayat medu. ir نسبت به ثبت و پیگیری شکایت خود اقدام کنند.
 
مدیرکل آموزش و پرورش البر در ادامه به کمبود فضای آموزشی و تراکم بالای کلاس‌های درس به دلیل رشد سالانه چهار درصدی دانش آموزی در استان پرداخت و افزود: تامین نیاز‌های مدارس و فضای آموزشی مناسب در مناطق پرجمعیت و مهاجر پذیر استان نیاز به افزایش مشارکت‌های مردمی دراین استان دارد.
 
استان البرز ۴۶۰ هزار دانش آموز در ۲ هزار و ۹۰۰ کد مدرسه دارد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم