فرمانده یگان حفاظت اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل از رفع تصرف ۳۶ هکتار از اراضی دولتی در اختیار متصرفین در این استان خبر داد.

کد خبر: ۳۳۷۹۶
۰۹:۳۰ - ۱۱ شهريور ۱۳۹۸

۳۶ هکتار از اراضی دولتی در اردبیل رفع تصرف شد

دیدارنیوز ـ فرهاد احدی روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران ارزش این زمین‌ها را بیش از ۶۲۰ میلیارد ریال ذکر کرد.
 
وی اضافه کرد: از ابتدای سال ۹۶ فعالیت این یگان آغاز شده و در این مدت بیش از ۴۵ درصد نیرو‌ها و تجهیزات خودرویی در بیش از ۱۰ شهرستان افزایش یافته است.
 
او رویکرد اصلی این یگان را فعال‌کردن گشت‌های مقابله با تصرف اراضی ملی اعلام کرد و افزود: براساس سیاست سازمان ملی زمین و مسکن، گشت‌های مقابله با زمین‌خواری فعال شده و بیش از ۶ هزار هکتار اراضی تحت حفاظت و صیانت این یگان قرار دارند.
 
احدی ادامه داد: از ساخت و ساز‌های غیرمجاز و تصرف اراضی در محدوده ۱۰ کیلومتری شهر‌ها و بخش‌ها جلوگیری شده و سعی می‌شود از ساخت و ساز در شهرک‌ها و حاشیه شهر‌ها جلوگیری شود.
 
وی همکاری و تعامل یگان حفاظت اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل را با مجموعه یگان حفاظت منابع طبیعی و شهرداری‌ها در محدوده شهر‌ها یادآور شد و گفت: ارتباط و تعامل خوبی با گشت اجرائیات شهرداری و سایر مجموعه‌های قضائی و انتظامی وجود دارد.
 
فرمانده یگان حفاظت راه و شهرسازی اردبیل در مورد ساخت و ساز‌های حریم جاده‌ها نیز بیان کرد: مسئولیت این کار با اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای است و ما هیچ مسئولیتی در این زمینه نداریم.
 
احدی با بیان اینکه از سال ۹۶ تاکنون ۱۸۰ هکتار اراضی به ارزش پنج هزار و ۲۶۰ میلیارد ریال رفع تصرف شده، افزود: شاخص‌ترین این اقدام قلع و قمع ۶۰ مغازه احداث غیرمجاز در پارس‌آباد به مساحت ۳۸ هکتار بوده که با همکاری شورای تامین شهرستان و مدیریت دستگاه‌های اجرایی رفع تصرف شد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم