منابع طبیعی و آبخیزداری گناوه ۲ هزار و ۶۳۷ هکتار زمین از منابع ملی را برای احداث ۲ طرح مهم اشتغال‌زایی در این شهرستان در سال جاری واگذار کرد.

کد خبر: ۳۳۵۶۵
۱۱:۱۱ - ۰۹ شهريور ۱۳۹۸

واگذاری بیش از ۲ هزار هکتار زمین به ۲ طرح اشتغال‌زایی گناوه

دیدارنیوز ـ سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گناوه اظهار داشت: از این مجموع ۲ هزار و ۶۳۵ هکتار به شهرک شیلاتی رودشور بخش ریگ که بیش از ۲ هزار فرصت شغلی ایجاد و بصورت مستقیم ایجاد می‌کند و از طرح‌های مهم درکشور است و ۲ هکتار نیز به کارخانه جوجه کشی در جوار روستای کوهک اختصاص یافت.
 
محمود حسنی افزود: طرح شهرک شیلاتی پرورش میگوی رودشور نقش بسزایی در اشتغال زایی، ارز آوری و رونق اقتصادی منطقه، حفظ ذخایر دریایی، استفاده بهینه از منابع آب و خاک، افزایش تولید و توان داخلی، استفاده بهینه از اراضی ملی استان بوشهر، تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ایفا خواهد کرد.
 
وی اظهار داشت: تامین جوجه مرغداری‌های سطح استان و استان‌های همجوار، استفاده بهینه از منابع خاک و اشتغال‌زایی و تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی از عمده اهداف طرح کارخانه تولید جوجه یک روزه است.
 
سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گناوه گفت: این اداره در زمینه اجرای پروژه‌های شهرستان که درخواست داوطلبانه و خودجوش مردمی و کمک به اشتغال‌زایی می‌کند همواره استقبال و در اولویت خود قرار داده و آماده همکاری است.
 
وی بیان کرد: یکی از مهم‌ترین عوامل موفقیت در حفظ، احیا، پایداری و جلوگیری از تخریب منابع طبیعی که مهم‌ترین معضلات قرن بیست و یکم به شمار می‌رود مشارکت موثر همگانی مردم در تمامی مراحل اجرای طرح‌های عام المنفعه و اشتغال‌زاست.
 
شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر قرار دارد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم