گام معاونت ریاست جمهوری در حوزه زنان در راستای بهبود وضعیت زنان

در قالب این سند تحقیقات استان‌ها به صورت مکان محور با شاخص‌های مختلف آسیب شناسی در حوزه فعالیت زنان انجام شده و تمام دستگاه‌های اجرایی را ملزم به توجه به شاخص‌های جنسیتی کرده است.    

کد خبر: ۳۳۳۶۰
۱۱:۲۳ - ۰۶ شهريور ۱۳۹۸

دیدارنیوز- سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده در حالی رونمایی شد که در این جلسه معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: تحقق عدالت هدف تمام دولت‌ها پس از انقلاب جمهوری اسلامی بوده است.

به گزارش ایسنا، جلسه رونمایی از سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده با حضور معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده شب گذشته برگزار شد. 
 
بهناز موحدی- مدیرکل برنامه‌ریزی معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در این جلسه ضمن توضیحاتی در خصوص این سند گفت: تحقیقات استان‌ها به صورت مکان محور با شاخص‌های مختلف آسیب شناسی در حوزه فعالیت زنان انجام شده و تمام دستگاه‌های اجرایی را ملزم به توجه به شاخص‌های جنسیتی کرده است.  
 
وی افزود: هدف این است که شکاف‌های بین زنان و مردان با ارتقاء این شاخص‌ها پر شود. 
 
به گفته موحدی دستاوردهای این سند شامل اولین برنامه عملیاتی نتیجه محور در حوزه زنان و خانواده در استان‌ها، مشارکت همه کنشگران، بازیگران و بهره‌مندان در تدوین برنامه همکاری شبکه‌ای در مثلث سه وجهی دولت، مردم و سازمانهای مردم‌نهاد است. 
 
مدیرکل برنامه ریزی معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده ریاست جمهوری همچنین اهداف عملیاتی این پروژه را علاوه بر شناسایی وضعیت موجود زنان و خانواده در استان بر مبنای اطلاعات پایه، ارزیابی وضع موجود بر اساس مقایسه داده‌ها با میانگین کشوری و فهرست‌بندی مشکلات و فرصت‌ها و اولویت بندی مسائل و برنامه‌ریزی عملیاتی دانست. 
 
شیروانی در ادامه به تشریح و تبیین سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده و تحقیقات دوساله انجام گرفته بر روی این طرح در استان اصفهان پرداخت. 
 
براساس تحقیقات و مشاهدات ناظران مکان محور این طرح، طلاق، نرخ بیکاری و مشارکت اجتماعی آسیب‌های منتخب استان اصفهان هستند که از اولویت‌های مورد بررسی استان به حساب می‌آمدند. 
 
براساس جداول آماری به دست آمده‌ راهکارهای مناسب هر منطقه از استان حاصل شد و هدف‌گذاری‌های چند ساله صورت گرفت. 
 
در ادامه معصومه ابتکار در این جلسه رونمایی گفت: تحقق عدالت هدف تمام دولت‌ها پس از انقلاب جمهوری اسلامی بوده است، امروز بحث عدالت اجتماعی یک بحث جهانی است و نگاه قرآن هم بر جنسیت یک نگاه عادلانه است و زن و مرد خلق شده‌اند برای اینکه عبادت کنند و مقرب ترین آنها کسی است که از خداوند پروا به دل داشته باشد. 
 
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده افزود: در بحث جنسیت باید در ابعاد مختلف اجتماعی به دنبال عدالت باشیم و برای اولین بار در برنامه ششم توسعه این سند با همین هدف ایجاد شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم