اولین کنفرانس بین المللی و چهارمین کنفرانس ملی صیانت از منابع طبیعی و محیط زیست روز گذشته در دانشگاه محقق اردبیلی آغاز شد. 

کد خبر: ۳۳۳۲۳
۰۹:۱۰ - ۰۶ شهريور ۱۳۹۸

اولین کنفرانس بین المللی صیانت از منابع طبیعی و محیط زیست در اردبیل

دیدارنیوز ـ ارژنگ عزیزی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل در مراسم افتتاحیه این کنفرانس اظهار کرد: نقش منابع طبیعی تجدید شونده در زندگی امروزی قابل انکار نیست و باید به این مساله دقت و توجه شود. 
 
وی اضافه کرد: امروزه با افزایش جمعیت دامنه فشار‌های انسان بر منابع طبیعی و محیط زیست افزایش یافته است و این در حالی است که بسیاری از منابع مالی مردم از طریق منابع طبیعی تامین می‌شود.
 
عزیزی افزود: مشکلات زیست محیطی نتیجه بی توجهی به محیط زیست است و باید با محیط زیست و منابع طبیعی آشتی کنیم. 
 
عزیز حبیبی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی نیز با اشاره به اهمیت محیط زیست و منابع طبیعی و نقش آن در سلامت روانی افراد، گفت: همه فعالیت‌های صیانت از محیط زیستی و حفاظت از منابع طبیعی برای ارتقای سطح کیفی زندگی مردم است. 
 
وی با بیان اینکه هر اندازه صیانت از منابع طبیعی و محیط زیست انجام شود به همان اندازه به محصولات غذایی سالم دست پیدا می‌کنیم، ادامه داد: برگزاری چنین کنفرانس‌هایی ما را به مسیر زندگی سالم هدایت می‌کند. 
 
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی اضافه کرد: رتبه این دانشگاه در رتبه بندی سالیانه پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) هشت پله ارتقا داشته است و همچنین تولیدات علمی دانشگاه در یکسال گذشته بر مبنای گزارش پایگاه‌های استنادی Scopus و Web of Science به ترتیب ۵۵ و ۴۰ درصد رشد داشته است.
 
وی با اشاره به رشد ۱۵۰ درصدی همکاری‌های علمی بین المللی دانشگاه محقق اردبیلی اظهار کرد: حدود ۱۱ هزار نفر دانشجو در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در ۲۳۸ رشته این دانشگاه مشغول تحصیل هستند. 
 
حبیبی ادامه داد: امسال تعداد اعضای هیات علمی دانشگاه محقق اردبیلی به ۴۰۰ نفر افزایش پیدا می‌کند و در شرایط فعلی حدود ۴۵ درصد اعضای هیات علمی این دانشگاه دارای مرتبه علمی دانشیاری و استاد هستند.
 
اکبر قویدل رئیس اولین کنفرانس بین المللی و چهارمین کنفرانس ملی صیانت از منابع طبیعی و محیط زیست گفت: این کنفرانس از سال ۱۳۹۲ برگزار می‌شود و امسال برای اولین بار به صورت بین المللی برگزار می‌شود.
 
وی اضافه کرد: صیانت از منابع طبیعی و محیط زیست از اول تاریخ بشریت دارای اهمیت بوده، اما در سال‌های اخیر به دلیل آلایندگی‌های محیط زیستی و به خطر افتادن حیات بشری بیشتر از قبل مورد توجه قرار گرفته است. 
 
قویدل با اشاره به اینکه در کنفرانس‌های علمی آخرین یافته‌های محققان به جامعه تبیین می‌شود، تصریح کرد: تبادل نظر بین اساتید، پژوهشگران و صاحبنظران از دیگر اهداف برگزاری کنفرانس است.
 
رئیس اولین کنفرانس بین المللی و چهارمین کنفرانس ملی صیانت از منابع طبیعی و محیط زیست افزود: در این کنفرانس دو هدف علمی و فرهنگسازی را دنبال می‌کنیم که در بحث فرهنگ سازی استفاده از پکیج‌های قابل بازیافت و عدم چاپ کاغذی گواهینامه‌ها و مقالات پوستری از جمله ابتکارات فرهنگ سازی در این کنفرانس بود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم