واگذاری تلفن ثابت بر بستر فیبر نوری در شهر جم استان بوشهر در آیینی با حضور مسئولان استانی و شهرستانی آغاز شد.

کد خبر: ۳۳۲۰۶
۱۲:۱۶ - ۰۵ شهريور ۱۳۹۸

واگذاری تلفن ثابت بر بستر فیبر نوری در جم

دیدارنیوز ـ مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر در آئین یاد شده گفت: این طرح از مصوبه‌های سفر وزیر ارتباطات به استان بوشهر است که با هدف ارائه خدمات اجتماعی یکسان در همه شهرستان‌ها در دست اجراست.
 
علی سملیان افزود: در شهرستان جم نیز با اجرای ۱۶ کیلومتر فیبر نوری در سطح شهر برای سه هزار مشترک، تلفن ثابت و اینترنت در قالب پروژه اف. تی. تی. اچ (فیبر نوری تا درب منازل) امکانات مهیا شده است.
 
وی ادامه داد: پروژه اف. تی. تی. اچ شهر جم با اعتبار ۱۰۰ میلیارد ریال در شهر جم به اتمام رسیده و هزینه واگذاری آن نیز مانند تلفن ثابت است.
 
سملیان بیان کرد: این سرویس قابلیت ارائه پهنای باند به مشترک تا ۵۰ مگابیت بر ثانیه را دارد که در گذشته تنها مختص مشترکان اداری و سازمان‌ها بود، ولی امروزه تحول سریع و رو به رشد سرویس‌های ارتباطی موجب گرایش شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات ارتباطی به استفاده از فنّاوری جدید و پرسرعت برای پاسخگویی به نیاز‌های مشتریان خود شده است.
 
وی ادامه داد: بستر سیم مسی به دلیل داشتن محدودیت‌های فراوان ازجمله محدودیت فاصله و هزینه بالای اجرایی و نگهداری، گزینه مناسب برای این روند رو به رشد به نظر نمی‌رسد به همین دلیل رویکرد جدید و اولویت شرکت‌های مخابراتی استفاده از فیبر نوری تا چند متری سرویس گیرنده است.
 
سملیان افزود: فناوری فیبر نوری، با پهنای باند بالا فرصتی استثنایی برای ارائه خدمات و کاربرد‌های جدید ایجاد کرده است.
 
وی ادامه داد: سرویس‌هایی که بر بستر این فناوری ارائه می‌شوند می‌توانند کیفیت زندگی ما را به نحو چشمگیری ارتقا داده و کاربران نیز با استفاده از این فرصت می‌توانند در مسیر اشتغال و درآمد شخصی خود تحول بزرگی ایجاد کنند.
 
سملیان همچنین از اتمام فاز یک این پروژه در شهر ریز از توابع شهرستان جم آغاز عملیات اجرایی به طول پنج کیلومتر در آینده نزدیک خبر داد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم