۱۷۰ میلیارد ریال درسال جاری برای طرح‌های اشتغال‌زایی مددجویان به کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان گناوه اختصاص یافت.

کد خبر: ۳۳۲۰۵
۱۲:۱۲ - ۰۵ شهريور ۱۳۹۸

اختصاص ۱۷۰ میلیارد ریال اعتبار اشتغال‌زایی به مددجویان گناوه

دیدارنیوز ـ رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گناوه اظهار داشت: تسهیلات اختصاص یافته امسال برابر با تسهیلات ۵ سال گذشته در این زمینه شده است.
 
مراد شمس الدینی افزود: با این میزان تسهیلات اجرای ۵۸۶ طرح پیش بینی شده که باهدف خودکفایی خانواده‌ها باید در سطح شهر و بخش مرکزی بجز بندرریگ اجرا شود.
 
وی گفت: اعتبارات طرح‌های اشتغال زایی کمیته امداد این شهرستان از سال ۹۲ تا ۹۷ به میزان ۱۷۶ میلیارد ریال بوده که با پرداخت آن‌ها به متقاضیان یکهزار ۲۶۹ طرح ایجاد و در حال فعالیت هستند.
 
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گناوه بیان کرد: طرح‌های اجرا شده برتر و بسیار خوب بوده که کارگاه شیشه بری، دامداری، کشاورزی، فرش و گلیم، صیادی، صنعتی و تولیدی نمونه‌ای از آن است.
 
وی افزود: بیشترین طرح‌های اجرا شده مربوط به دامداری به میزان ۲۸۵ طرح است.
 
شمس الدینی گفت: پارسال ۱۲۷ خانوار از محل اجرای طرح‌ها خودکفا و از چرخه حمایتی و دریافت مستمری و معیشت خارج شدند.
 
وی گفت: طرح کارفرما یکی دیگر از طرح‌هایی است که متقاضیان می‌توانند تا ۲ میلیارد ریال از تسهیلات بهره‌مند و در ازای دریافت باید تا ۵ فرزند مددجو را شاغل و بیمه آنان را پرداخت کنند.
 
شمس الدینی افزود: این نهاد بیش از ۳۷ سرفصل کاری را برای خدمات به خانواده‌های تحت پوشش باهدف توانمندسازی و خودکفایی ارایه می‌دهد.
 
وی یادآور شد: تعداد ۲۴۰ خانوار معیشت بگیر و ۷۰۰ خانوار تبصره ۱۴ در این شهرستان تحت پوشش این نهاد هستند که می‌توانند از خدمات و طرح‌های اشتغال زایی بهره‌مند شوند.
 
شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر قرار دارد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم