معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: با روند تزریق فعلی اعتبار، راه آهن "یاسوج به اقلید"، نیم قرن طول می‌کشد.

کد خبر: ۳۲۸۶۱
۰۹:۰۶ - ۰۳ شهريور ۱۳۹۸

نیم قرن زمان برای ساخت راه آهن

دیدارنیوز ـ عزیز فیلی در نشست تشریح برنامه‌های هفته دولت، افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون وقوع بیش از ۲۴ آتش سوزی در استان را شاهد بودیم و این آتش‌سوزی‌ها ۶۷۰ هکتار از جنگل‌ها و مراتع استان را از بین برد.
 
وی با بیان اینکه با تلاش‌های انجام گرفته و تعامل دستگاهی و همکاری مردم این آتش سوزی‌ها کمتر از بین ۲۴ تا ۳۲ ساعت مهار شده است، اظهارکرد: در مقاطعی از ظرفیت بالگرد‌های شرکت نفت و هوانیروز استفاده شد.
 
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد از بروز آتش سوزی در منطقه‌ای بین شهرستان کهگیلویه و چرام در روز شنبه، دوم شهریورماه خبر داد و عنوان کرد: پیگیری برای اعزام بالگرد به منطقه انجام شده است.
 
فیلی با اشاره به پروژه‌های استان، تصریح کرد: با روند تزریق فعلی اعتبار به پروژه راه آهن یاسوج به اقلید، ساخت این پروژه با برآورد نیاز یکهزار میلیارد تومانی، نیم قرن طول می‌کشد.
 
وی با تاکید بر اجرای برنامه ۵ ساله برای تکمیل سریع پروژه، عنوان کرد: در حال حاضر بین ۱۵ تا ۲۰ میلیارد تومان به این پروژه تزریق می‌شود.
 
وی تاکید کرد: افزایش اعتبارات تزریقی این پروژه به سالی ۲۰۰ میلیارد تومان تکمیل پروژه در پنج سال را عملیاتی می‌کند.
 
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به جزئیات پروژه بیان کرد: پروژه راه آهن "یاسوج به اقلید" به طول ۱۲۷ کیلومتر، استان را به خط راه آهن سراسری متصل می‌کند.
 
فیلی عنوان کرد: در حال حاضر اجرای قطعه ۲۳ کیلومتری از این پروژه در دست اقدام است.
 
وی با اشاره به تصویب ۹۹۴ میلیارد تومان تعهدات سفر ریاست جمهوری به استان، تصریح کرد: ۵۳ درصد این اعتبارات تخصیص داده شد.
 
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: اقدامات لازم برای تخصیص باقیمانده اعتبارات در دست اقدام است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم