نخست‌وزیر پیشین ترکیه که قصد تشکیل یک حزب سیاسی جدید را دارد، به سخنان انتقادی اردوغان که او را "خائن" خطاب کرد، واکنش نشان داد.

کد خبر: ۳۲۸۳۵
۱۴:۵۳ - ۰۲ شهريور ۱۳۹۸

دیدارنیوز - به نقل از خبرگزاری احوال، احمد داووداوغلو زمانی از چهره‌های سرشناس حزب حاکم عدالت و توسعه (آک‌پارتی) بود. او از سال ۲۰۰۹ وزیر امور خارجه شده و بعد زمانی که رجب طیب اردوغان در سال ۲۰۱۴ به ریاست جمهوری رسید، نخست‌وزیر شد. او سال ۲۰۱۶ پس از مناقشه با اردوغان مجبور به استعفا شد.

این نخست‌وزیر پیشین ترکیه پس از شکست حزب حاکم در انتخابات ماه مارس شهرداری‌ها به سختی از آک‌پارتی انتقاد کرد. از آن زمان گزارش‌هایی درباره تلاش داووداوغلو برای تشکیل یک حزب اسلامی جدید با گروهی از نمایندگان سابق آک‌پارتی منتشر می‌شود.

اردوغان با انتقاد از داووداوغلو و دیگر سیاستمداران سابق حزب حاکم ترکیه که در تلاش هستند یک جنبش سیاسی جدید تشکیل بدهند، آن‌ها را خائن‌هایی توصیف می‌کند که در تلاش برای تفرقه‌افکنی هستند. اما داووداوغلو جمعه در واکنش به سخنان رئیس‌جمهوری ترکیه از او خواست تا یک مورد را ذکر کند که او منافع کشورش را نادیده گرفته باشد.

داووداوغلو تاکید کرد: من نخست‌وزیر این کشور بودم. با رای انتخاب شدم. هیچکس نمی‌تواند مرا خائن خطاب کند. وقتی کناره‌گیری کردم تا اختلاف در حزب ایجاد نشود، خائن بودم؟

این مقام پیشین حزب حاکم ترکیه در مراسم هجدهمین سالروز تاسیس آک‌پارتی که اخیرا برگزار شد، دعوت نشده بود. همچنین دیگر سیاستمداران مهمی که با تشکیل حزب سسیاسی جدید ارتباط داشتند، از جمله عبدالله گل، رئیس‌جمهوری پیشین ترکیه، دعوت به عمل نیامد.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم