«عده‌ای سعی دارند که وزارت نفت را ناکارآمد جلوه دهند برای این که یا وزیر بعدی از گروه سیاسی دیگری باشد یا گروه سیاسی‌ای را که بر سر کار است، ضعیف جلوه کنند. اما این کار نمی‌تواند خدشه‌ای بر تیم اجرایی وزارت نفت وارد کند؛ چرا که با این اقدامات حقوق عامه مردم ضایع می‌شود و خلاف شئون ملت ایران است.»

کد خبر: ۳۰۱۹۲
۱۰:۴۸ - ۳۱ تير ۱۳۹۸

دیدارنیوز - محمد غرضی به دنبال نشست وزرای ادوار وزارت نفت در یادداشتی در روزنامه اعتمادنوشت: «نسل‌های متمادی این صنعت را خوب و توانمند اداره کردند؛ به‌ طوری‌ که حتی شرکت‌های بزرگی مانند «شل» نیز از تجربیات شرکت ملی نفت ایران برای تبدیل شدن به یک شرکت بین‌المللی و جهانی استفاده کرد. امروز هم کارکنان و مدیریت وزارت نفت تلاش‌های بسیاری را برای بالا بردن استعدادها و ظرفیت‌های این وزارتخانه انجام می‌دهند که بنده به عنوان کسی که سال‌هایی را به عنوان وزیر نفت مشغول به فعالیت بودم، شهادت می‌دهم که کارها به بهترین وجه ممکن پیش می‌رود اما با توجه به مشکلات پیش روی کشور، جایگاه نفت ایران در جهان با توجه به توانمندی‌ها و استعدادهایی که این صنعت در کشور دارد، مناسب نیست.

نکته دیگری را باید در خصوص فرمایش جناب وزیر مبنی بر مورد تایید بودن روش‌های فروش نفت‌ عنوان کنم. این روش‌ها، مختص شخص وزیر نیست بلکه کل مجموعه وزارت نفت برای این روش‌ها به جمع‌بندی رسیدند. اما نکته دیگری که در خصوص هجمه‌ها و شایعاتی که در چند ماه اخیر نسبت به وزارت نفت شدت گرفته، بیان می‌کنم. عده‌ای سعی دارند که وزارت نفت را ناکارآمد جلوه دهند برای این که یا وزیر بعدی از گروه سیاسی دیگری باشد یا گروه سیاسی‌ای را که بر سر کار است، ضعیف جلوه کنند. اما این کار نمی‌تواند خدشه‌ای بر تیم اجرایی وزارت نفت وارد کند؛ چرا که با این اقدامات حقوق عامه مردم ضایع می‌شود و خلاف شئون ملت ایران است. هیچ ملتی نمی‌پسندد که عده‌ای بخواهند با رانت و تخفیف جیب خود یا اطرافیان‌شان را پر کنند. برآیند جلسات هم‌اندیشی با مسئولان یافتن راهکارهایی است که بتوانیم با وجود فشار آمریکا، درآمد نفت را وارد خزانه کرده و کشور را نجات دهیم. یافتن این راهکارها نیز وظیفه اشخاص نیست بلکه باید همگی در هم‌اندیشی‌ها شرکت کرده و نظر دهیم. این که برخی می‌خواهند در این زمینه راهکارهای خودشان را ارایه دهند و به نوعی جانشین تصمیم‌گیران شوند‌، شایسته نیست. ادامه برگزاری جلسات هم‌اندیشی، وابستگی مستقیم به شخص وزیر دارد. وظیفه شرعی‌، قانونی و سیاسی مسئولان قبلی است که در شرایط خطیر جامعه گرد هم آیند و با بالا بردن توان اندیشه‌ای، اداره کشور را بهبود بخشند.»
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم