رئیس شورای شهر تهران از رئیس جدید قوه قضائیه خواست تا با مبارزه با تبعیض، فساد و تخلفات، حس شیرین عدالت را در کام تلخ مردم مظلوم ایران ایجاد کند.

کد خبر: ۲۸۳۰۷
۰۹:۵۲ - ۰۴ تير ۱۳۹۸

دیدارنیوز - محسن هاشمی صبح امروز در ابتدای جلسه علنی شورای شهر تهران با گرامیداشت یاد وخاطره شهدای واقعه هفتم تیر حزب جمهوری اسلامی گفت: شهید بهشتی نماد عقلانیت، میانه‌روی و سعه‌صدر در انقلاب محسوب می‌شود. امیدواریم مشی ایشان در حراست از حقوق مردم بخصوص آزادی و عدالت ، از سوی همه مسئولان بخصوص مدیران دستگاه قضایی دنبال شود.

وی افزود: شهید بهشتی که شخصیتی جهاندیده، آشنا به علوم روز و مسلط به مبانی فقهی واجتهاد بود، یکی از معماران ونظریه پردازان اصلی جمهوری اسلامی محسوب می شود و مدیریت دشوار جلسات مجلس موسسان و خبرگان قانون اساسی را برعهده داشت. آشنایی ایشان با نظام های سیاسی مختلف و جوهره مدیریت وشخصیت کاریزماتیک شهید بهشتی ، موجب شد که انقلاب اسلامی بتواند در فاصله کمتر از یکسال، به قانون اساسی مدرن، نسبتا کارامد و عملگرایانه برسد.

به گفته وی، ششم تیر سال 1360 با ترورنافرجام آیت الله خامنه ای و هفتم تیر با انفجار حزب جمهوری اسلامی، افراطیون پاسخ مدارا و عقلانیت را با آتش دادند و گرچه این آتش، ریشه جریان نفاق را در داخل ایران سوزاند اما نهال بارور انقلاب اسلامی را با آسیب‌های غیرقابل جبرانی پاسخ داد.

هاشمی در خاتمه ضمن گرامیداشت هفته قوه قضائیه، گفت: انتظار افکار عمومی از رئیس جدید قوه قضائیه ایجاد تحولی براساس سیاست‌های ابلاغی رهبری و سیره و میراث شهید بهشتی است که با مبارزه با تبعیض، فساد و تخلفات حس شیرین عدالت را در کام تلخ مردم مظلوم ایران ایجاد کند.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم