وزیر امور خارجه امریکا در حالی با فرار به جلو از تلاش این کشور برای بازگرداندن ایران به میز مذاکره یاد می‌کند که کشورش علی رغم مخالفت همه اعضای اصلی شورای امنیت سازمان ملل با زیر پا گذاردن مجموعه هنجارهای بین المللی وقطعنامه ۲۲۳۱ از برجام که حاصل سال‌ها مذاکره و تلاش دیپلماتیک بود خارج شده و باید پاسخگو باشد و نه مدعی.

کد خبر: ۲۷۵۶۴
۱۱:۲۸ - ۲۴ خرداد ۱۳۹۸

دیدارنیوز - به نقل از نور نیوز، وزیر امور خارجه آمریکا ساعتی قبل در کنفرانس مطبوعاتی اظهار داشت: قصد داریم در شورای امنیت تصمیماتی بگیریم تا ایران را به میز مذاکره بازگردانیم. ایران باید مذاکره را با مذاکره جواب بدهد.

تحلیل آمریکا این است که حمله‌ی امروز به نفتکش‌ها کار ایران بوده و ایران قصد دارد جریان نفت را دچار مشکل کند.

پمپئو همچنین خود را در جایگاه نماینده کشورهای جهان قرار داد و اظهار داشت: اقای ظریف شاید فکر کند این حملات مضحک است اما دنیاچنین فکری نمی‌کند.

وزیر امور خارجه امریکا در حالی با فرار به جلو از تلاش این کشور برای بازگرداندن ایران به میز مذاکره یاد می‌کند که کشورش علی رغم مخالفت همه اعضای اصلی شورای امنیت سازمان ملل با زیر پا گذاردن مجموعه هنجارهای بینالمللی وقطعنامه ۲۲۳۱ از برجام که حاصل سال‌ها مذاکره و تلاش دیپلماتیک بود خارج شده و باید پاسخگو باشد و نه مدعی.

در حالی که رئیس جمهور امریکا پس از خروج این کشور از برجام به صراحت اعلام کرد که علیه ایران "جنگ اقتصادی" را آغاز کرده است، وزیر امور خارجه این کشور با وقاحت تمام می‌گوید: ایران باید مذاکره را با مذاکره جواب بدهد.

شتاب زدگی پمپئو در ارائه "تحلیل" آمریکا در خصوص نقش داشتن ایران در انفجار امروز دو کشتی در دریای عمان نشان می‌دهد که وی به خوبی می‌داند که اگر ارزیابی‌های فنی و شواهد میدانی مورد بررسی قرار بگیرد، آنگاه تحلیل‌هایی از این دست، رنگ باخته و واقعیت رفتار شرارت آمیز امریکا و متحدانش برای نا امن کردن منطقه مشخص خواهد شد.

اگرچه پمپئو از قول همه جهان، مضحک خواندن متهم سازی ایران را در این رخداد به زیر سوال می‌برد اما بسیار روشن است که همزمانی حمله به نفتکش‌ها با دیدار نخست وزیر ژاپن با رهبر انقلاب در تهران، هرگونه شکی را برای دخالت مخالفان ایران در این حملات با هدف افزایش فشار به جمهوری اسلامی از میان می‌برد.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم