معاون رئیس‌جمهور سابق آمریکا کماکان در نظرسنجی‌ها برای رقابت با دونالد ترامپ در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا پیشتاز است

کد خبر: ۲۶۸۴۸
۰۸:۳۱ - ۱۱ خرداد ۱۳۹۸

دیدارنیوز - نتایج جدیدترین نظرسنجی منتشرشده در آمریکا روز جمعه نشان می‌دهد «جو بایدن»، معاون رئیس‌جمهور سابق آمریکا کماکان نامزد پیشتاز حزب دموکرات برای رقابت با «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۰ به شمار می‌رود.

نتایج این نظرسنجی ملی که در اختیار پایگاه خبری-تحلیلی «هیل» قرار گرفته نشان می‌دهد جو بایدن نزدیک به ۲۰ درصد از رقیبش «برنی ساندرز» عملکرد بهتری داشته است. 

در این نظرسنجی که توسط مرکز افکارسنجی CAPS/Harris انجام شده ۳۶ درصد از پاسخ‌دهندگان گفته‌اند که در انتخابات سال ۲۰۲۰ به جو بایدن رأی خواهند داد؛ ۱۷ درصد گفته‌اند که نامزد دلخواه آنها از حزب دموکرات، برنی سندرز است.

جو بایدن در اکثر نظرسنجی‌هایی که تا کنون انجام شده‌اند نامزد پیشتاز حزب دموکرات بوده و بعد از او برنی سندرز در رتبه دوم قرار داشته است. 

سناتور «کملا هریس»، از دیگر نامزدهای حزب دموکرات هم با کسب حمایت ۸ درصد از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی در جایگاه سوم قرار گرفته است. 

تاکنون ۲۳ سیاستمدار دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۰ نامزد شده‌اند. بر اساس قوانین حزب، این افراد باید در انتخابات درون حزبی با یکدیگر رقابت کنند تا نهایتا یک نفر به عنوان نامزد نهایی حزب دموکرات در انتخابات ۲۰۲۰ رو در روی نامزد حزب جمهوری‌خواه که احتمالا «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور کنونی آمریکا باشد، انتخاب شود.
منبع: انتخاب
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم