تایج نظرسنجی دانشگاه مونموث حاکی از کاهش میزان محبوبیت رئیس جمهور آمریکا پیش از انتشار گزارش نهایی رابرت مولر است.

کد خبر: ۲۴۳۰۵
۱۲:۳۶ - ۲۹ فروردين ۱۳۹۸
دیدارنیوز - به نقل از پایگاه خبری هیل، براساس نتایج نظرسنجی جدید دانشگاه مونموث پیش از انتشار گزارش نهایی بازرس ویژه پرونده مداخله ادعایی روسیه در انتخابات این کشور، میزان محبوبیت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا کاهش یافته است.

نتایج این نظرسنجی که روز گذشته منتشر شد، نشان داد میزان محبوبیت رئیس جمهور آمریکا از زمان نظرسنجی قبلی دانشگاه مونموث در ماه مارس با کاهش ۴ درصدی به ۴۰ درصد رسید. همچنین میزان عدم محبوبیت ترامپ با سه پله صعود به ۵۴ درصد رسید.

بنابر گزارش وزارت دادگستری آمریکا نتایج نهایی گزارش رابرت مولر، بازرس ویژه پرونده مداخله روسیه در انتخابات این کشور قرار است امروز پنج شنبه منتشر شود. بنابر خلاصه چهار صفحه‌ای از این گزارش، که پیشتر از سوی ویلیام بار، دادستان کل آمریکا منتشر شد، مولر به مدرکی برای اثبات تبانی میان ستاد انتخاباتی ترامپ و عوامل روس دست نیافت.

هیل یادآور شد گزارش مولر در پایان فصل مالیاتی در آمریکا منتشر خواهد شد و همگان در واشنگتن مشتاقانه منتظر انتشار این گزارش هستند. دو موضوعی که هیچ‌یک برای ترامپ خوشایند نیستند. نتایج یک نظرسنجی دیگر نیز پیشتر نشان داد بیشتر آمریکایی‌ها معتقدند گزارش رابرت مولر درباره دخالت ادعایی روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا، دونالد ترامپ را در این زمینه تبرئه نمی‌کند.نتایج این نظرسنجی براساس مصاحبه‌های صورت گرفته از ۱۱ تا ۱۵ آوریل از میان ۸۰۱ نفر آمریکایی به دست آمد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم