مدیر کل میراث‌ فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری استان قزوین گفت: بازدیدهای گروهی از موزه‌ها و اماکن تاریخی و فرهنگی استان به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا از دهم اسفندماه ممنوع است.

کد خبر: ۵۳۷۵۸
۱۴:۰۳ - ۰۸ اسفند ۱۳۹۸

دیدارنیوز- علیرضا خزائلی روز پنجشنبه با اعلام این خبر افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا در سطح کشور و ضرورت رعایت موارد و دستورالعمل‌های بهداشتی ابلاغ شده از سوی وزارت بهداشت و درمان کشور، دانشگاه علوم پزشکی و ستاد مبارزه با ویروس کرونا در سطح استان تمهیدات لازم بهداشتی در حوزه‌های تحت پوشش اجرا می‌شود.

خزائلی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در این خصوص، اظهار داشت: لغو دوره‌های آموزشی هنرجویان صنایع دستی در خانه داعی و شهرستان‌های تابعه و تشدید نظارت بر نحوه ارائه خدمات در تاسیسات گردشگری استان از جمله اقدامات این اداره کل برای مقابله با ویروس کرونا به شمار می‌رود.

وی افزود: ۱۰ موزه مختلف باستانی و تخصصی اشیای قدیمی و تاریخی به دست آمده از دوره‌های مختلف، آیین و هنر این خطه را در عرصه‌های مختلف در معرض دید علاقه‌مندان قرار می‌دهند و همواره تعداد قابل توجهی از بازدیدکنندگان در مقاطع مختلف سال از آنها دیدن می‌کنند.

خزائلی اضافه کرد: پیش از این نیز با توجه به توصیه‌های اکید بهداشتی در شرایط خاص کنونی و به منظور کنترل، پیشگیری و مراقبت در برابر ویروس کرونا، به دستور کمیته پیشگیری از ویروس کرونا و ستاد بحران استان قزوین تمام موزه‌ها و اماکن تاریخی – فرهنگی تحت پوشش میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان تا پایان هفته جاری تعطیل شده بودند.

این مسوول اظهار داشت: مراکز یاد شده شامل کاخ موزه چهلستون، موزه شهر و موزه سنگ نگاره‌ها واقع در مجموعه دولتخانه صفوی و بناهای تاریخی قابل بازدید اعم از سر در عالی‌قاپو، آرامگاه حمدالله مستوفی، کلیسای کانتور و آب انبار سردار بزرگ هستند.

با توجه به شیوع بیماری کرونا در سطح کشور، تا به امروز هیچ مورد قطعی از این بیماری در سطح استان قزوین گزارش نشده است.

منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم