مسوول روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: ۱۴ مورد جدید مشکوک به بیماری کرونا در این استان شناسایی شده و نمونه آزمایش های این افراد به آزمایشگاه مربوطه در تهران ارسال شده است.

کد خبر: ۵۳۷۵۷
۱۴:۰۰ - ۰۸ اسفند ۱۳۹۸

دیدارنیوز- محبوب رستم زاد روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه تا کنون مورد مثبت کرونا در این استان ثبت نشده است، اظهار داشت: ارسال نمونه های آزمایشگاهی بیماران مشکوک به کرونا جهت پیشگیری از انتشار آن در سطح استان است.

وی افزود: نتایج آزمایش ها پس از بررسی اطلاع رسانی می شود و بیماران مشکوک تا زمان اعلام نتایج تحت مراقبت هستند.

رستم زاد یادآور شد: پیش از این ۱۴ مورد مشکوک در ایلام شناسایی شد که نتیجه تمام آزمایش ها منفی و بیماران از بیمارستان مرخص شدند.

مسوول روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایلام همچنین در خصوص ۲ فرد مشکوک به کرونا در شهرستان ملکشاهی گفت: هیچ موردی در این شهرستان شناسایی نشده و افراد مورد نظر تحت عمل جراحی آپاندیس قرار گرفته اند و مشکلی در این زمینه ندارند.

رستم زاد تاکید کرد: به مردم توصیه می شود در صورت امکان از رفتن به مکان های عمومی از جمله بانک ها، گلزار اموات، حضور در مراسم عروسی و فاتحه خودداری کنند و صاحبان عزاداری و عروسی برای رعایت بهداشت و جلوگیری از انتشار این بیماری مراسمات خود را در منزل برگزار کنند.

راه های انتقال کرونا از طریق تنفس، عطسه، دست دادن به وسایل است و باعث انتقال بیماری در بدن افراد می شود.

باتوجه به اینکه بیماری ویروسی کرونا هنوز واکسن ندارد تنها راه پیشگیری از آن رعایت بهداشت فردی است از جمله مهمترین راه های کنترل استفاده از ماسک، پرهیز از انداختن آب دهان و بینی به بیرون، شستن مرتب دست ها و استفاده از دستمال شخصی است.

کرونا ویروس ضعیفی است که قابلیت ماندگاری در محیط ندارد و یکی دو روز بیشتر در محیط نمی تواند زنده بماند به همین دلیل رعایت بهداشت موجب غیر فعال شدن این ویروس می شود.

حدود ۱۵۰ نوع ویروس عامل بیماری های عفونی هستند که کرونا یکی از جدیدترین آنهاست که تاکنون واکسن و یا آنتی بیوتیک برای مقابله با آن وجود ندارد.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت تا کنون ۲۰ استان کشور درگیری بیماری کرونا شده اند، تعداد مبتلایان ۱۴۱ نفر، بهبود یافتگان ۵۴ نفر و فوت شدگان نیز ۲۲ نفر است. 

منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم