نیروی انتظامی نیز در فضایی که هر روز اخباری در خصوص اختلاس‌های هزار و چند هزار میلیاردی و دلاری منتشر می‌شد و می‌رفت که فضای روانی جامعه متشنج شود، با ابتکاری پیش دستانه و پیشگامانه اقدام به تاسیس «پلیس امنیت اقتصادی» نمود تا با نگاهی هم افزا، رضایت بخش و حرکت جهادی در مسیر رونق تولید و تامین امنیت فضای کسب و کار، قرار بگیرد. راه اندازی «پلیس امنیت اقتصادی» که با هوشمندی فرمانده محترم ناجا و در راستای منویات مقام معظم رهبری ایجاد شد، برخورد با باند‌های سازمان یافته را اولویت مقابله با فساد اقتصادی می‌داند.

کد خبر: ۵۰۰۵۶
۱۵:۲۵ - ۰۵ بهمن ۱۳۹۸
دیدارنیوز ـ سرهنگ مراد مرادی کرناچی*: تأسیس "پلیس امنیت اقتصادی" گامی مبتکرانه و مهم در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری و نیل به بهره وری هرچه بیشتر در حوزه اقتصاد ملی که در بیانیه گام دوم انقلاب نیز بر آن تاکید شده، است.

اولین همایش «نقش پلیس در امنیت اقتصادی و رونق تولید» که بر مبنای شعار رهبر معظم انقلاب در سال جاری است، در حالی برگزار شد که معظم له در خطبه‌های نماز جمعه ۲۷ دی ماه اشاره داشتند که "ملت عزیز ایران باید همتشان این باشد که قوی بشوند ... البته قدرت فقط قدرت نظامی نیست، اقتصاد کشور باید قوی شود" و این (قوی شدن) تاکیدی است بر تقویت، پیشرفت و حرکت رو به جلو، هم در حوزه سخت افزاری امنیت که شامل قدرت نظامی و انتظامی می‌شود و هم در حوزه نرم افزاری امنیت که شامل امنیت پایدار و امنیت اقتصادی می‌گردد؛ چون امنیت، پیش نیاز هرگونه فعالیت اقتصادی و اجتماعی بوده و پلیس نیز همواره بسترساز امنیت در جامعه است؛ چه بسا در صورت عدم امنیت، نه تنها فعالیت‌های اقتصادی مختل شده حتی سبب ساز فرصت سوزی و سرمایه سوزی می‌شود.

نیروی انتظامی نیز در فضایی که هر روز اخباری در خصوص اختلاس‌های هزار و چند هزار میلیاردی و دلاری منتشر می‌شد و می‌رفت که فضای روانی جامعه متشنج شود، با ابتکاری پیش دستانه و پیشگامانه اقدام به تاسیس «پلیس امنیت اقتصادی» نمود تا با نگاهی هم افزا، رضایت بخش و حرکت جهادی در مسیر رونق تولید و تامین امنیت فضای کسب و کار، قرار بگیرد.

راه اندازی «پلیس امنیت اقتصادی» که با هوشمندی فرمانده محترم ناجا و در راستای منویات مقام معظم رهبری ایجاد شد، برخورد با باند‌های سازمان یافته را اولویت مقابله با فساد اقتصادی می‌داند تا جائیکه سردار دکتر حسین اشتری در همایش «نقش پلیس در امنیت اقتصادی و رونق تولید» نیز گفت؛ "حتی در دستگیری باند‌های فساد اقتصادی که از سوی برخی افراد حمایت می‌شدند و ماموران پلیس را نیز تهدید می‌کردند، اما پلیس با آنان برخورد کرد و اسامی آن‌ها از سوی دستگاه قضا اعلام می‌شود. "

در خاتمه گفتنی است با توجه به اینکه از یک سو امنیت اقتصادی یکی از اصلی‌ترین و اساسی‌ترین زیرساخت‌های توسعه در نظام اقتصادی کشورهاست و از سوی دیگر، مقوله اقتصاد در بیانیه گام دوم انقلاب نیز از موارد مهم و مبنایی در نظر گرفته شده و پلیس هم که خود را سرباز ولایت می‌داند، همواره بر خود فرض می‌داند که نظم و امنیت را در همه شئون اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی و... ارتقا بخشد لذا راه اندازی پلیس تخصصی به نام "امنیت اقتصادی" و برگزاری همایش ملی با عنوان "نقش پلیس در امنیت اقتصادی و رونق تولید"، نشان از دست برتر و دغدغه نیروی انتظامی در این خصوص دارد که امیدواریم با اولین گام پلیس به عنوان آغازگر، در این حوزه و حمایت و حضور حداکثری و توانمند سایر دستگاه‌های دخیل، مسیری مطمئن و پربار داشته باشیم و مانند برخی حوزه‌های فرهنگی دیگر که پلیس در میدان عمل تنها می‌ماند، این بار شاهد این جلوه تلخ از عدم همکاری سایر دستگاه‌ها نباشیم.

*معاون اجتماعی نیروی انتظامی تهران بزرگ
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم