رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در حاشیه بازدید از موکب سلامت میرجاوه گفت: زوار پاکستانی در مرز میرجاوه خدمات پزشکی، دندانپزشکی، مامایی را در کلینیک‌های سیار مستقر در مرز و بیمارستان میرجاوه در یافت کردند.

کد خبر: ۳۸۱۵۵
۱۱:۴۷ - ۲۰ مهر ۱۳۹۸

ارائه خدمات پزشکی و دندانپزشکی به زائرین اربعین در مرز میرجاوه

دیدارنیوز ـ دکتر سید محمد هاشمی شهری افزود: تعداد زوار اربعین که از مرز میرجاوه وارد کشور شده و به سمت کربلای معلی ادامه مسیر داده اند به بیش از ۴۵۰۰۰ نفر افزایش پیدا کرده است و پیش بینی میکنیم که تعداد این زوار به مرز ۹۰ هزار نفر افزایش یابد.
 
وی ادامه داد: بیش از ۳۵۰۰۰ نفر از این زائران در پایانه مرزی میرجاوه و در بدو ورود به کشور علیه بیماری فلج اطفال واکسینه شده اند.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با اشاره به حضور شبانه روزی دست اندرکاران بهداشت ودرمان در مرز میرجاوه و زائر سرای امام رضا (ع) جهت ارائه خدمات سلامت، خاطر نشان کرد: تاکنون بیش از۷ نفر از زوار پاکستانی در موکب سلامت میرجاوه و موکب سلامت زاهدان خدمات ویزیت سرپائی پزشکی، مامائی و دندانپزشکی را دریافت نموده اند.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با اشاره به فراهم بودن خدمات آزمایشگاهی و بستری افزود: در این مدت ۵۵ نفر در محل موکب‌های سلامت بستری شده و ۱۷ نفر به بیمارستان انتقال داده شده اند.
 
وی در ادامه از خدمات بهداشت محیطی بعنوان عوامل پیشگیری از بیماری‌ها نام برد، و یادآور شد: سمپاشی و گند زدائی ۳۹۳۹ مترمربع از اماکن اقامتی و ۲۶ مورد نمونه برداری از مواد غذائی و آشامیدنی از جمله مهمترین اقدامات بهداشتی است که تا کنون توسط همکاران پرتلاش ما در شهرستان‌های میرجاوه و زاهدان انجام شده است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم