همزمان با هفته دولت؛

مدیرکل صدا و سیمای فارس اعلام کرد که ۱۶۰ طرح در نقاط مختلف استان با هدف ایجاد عدالت رسانه در هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد.

کد خبر: ۳۲۸۱۶
۱۳:۳۹ - ۰۲ شهريور ۱۳۹۸

بهره‌برداری از ١٦٠ طرح صدا و سیمای فارس در هفته دولت

دیدارنیوز ـ سیدتقی سهرابی ظهر شنبه دوم شهریور در یک نشست مطبوعاتی با اشاره به موفقیت‌های اخیر صدا و سیمای فارس برای دومین سال متوالی به عنوان مرکز برتر برترین‌ها در بیست و دومین جشنواره تولید مراکز صدا و سیمای کشور که به میزبانی استان خراسان شمالی در شهرستان بجنورد برگزار شد، بیان کرد: مرکز فارس در این جشنواره پنج تندیس هدد زرین و ٥٤ عنوان برتر (٢٢ مقام اول و ٣٢ مورد رتبه دوم) را از آن خود کرد. 
 
وی با تاکید بر اینکه کسب مقام برتر در یک جشنواره نشان از توجه بیشتر به خواسته و نیاز مردمی است، افزود: تولیدات مردم محور مورد توجه داوران قرار می‌گیرد. 
 
مدیرکل صدا و سیمای فارس با بیان اینکه تا رسیدن به حد مطلوب همچنان فاصله داریم، در چرایی این گفته عنوان کرد: فارس دارای ظرفیت‌های فراوانی است که باید توانمندی آن را بیش از پیش معرفی کرد. 
 
سهرابی همچنین با اشاره به مجموعه "خورشید‌های سه‌گانه" و حضور ۴۰ اساتید دانشگاه در پژوهش این کار و بیان اینکه در مهر ماه حاصل این پژوهش رونمایی می‌شود، اظهار کرد: رایزنی‌های کنونی چندان رضایت‌بخش نبوده است. 
 
وی با بیان اینکه تولید مستندنگاری "احمد بن موسی (ع) " را خود به عهده گرفتیم، گفت: رغبت سرمایه‌گذار را مشاهده کردیم و در آخرین نشست با نماینده سرمایه‌گذار در حال پیگیری هستیم، اما تمایل ما استفاده از عوامل داخلی است و سرمایه‌گذار نظر متفاوتی دارد. 
 
مدیرکل صدا و سیمای مرکز فارس با بیان اینکه نمی‌توانیم معطل منتظر سرمایه‌گذار بمانیم، خاطرنشان کرد: برای ساخت مجموعه‌های "خورشید سه‌گانه" هزینه‌ها چند برابر شده و باید در این زمینه با سرمایه‌گذار به توافق برسیم و در غیر صورت مجموعه‌ها به صورت تک‌تک ساخته خواهند شد. 
 
سهرابی در خصوص پرسش یک خبرنگار مبنی بر اتهامات مالی به سرمایه‌گذار اصلی سریال خورشید‌های سه‌گانه نیز توضیح داد: برای صدا و سیما مهمترین موضوع تایید و تامین سلامت مالی و کاری آثار است و در این زمینه بسیار حساسیت داریم و از آنجا که بررسی سلامت این پولهاست، چون رسانه ملی و متعلق به همه مردم است گاه ممکن است سرمایه‌گذار با یک تهیه کننده قراردادی منعقد کند و فیلمی تولید کنند، اما صدا و سیما رسانه مردمی و نهادی رسمی و حاکمیتی است. 
 
وی اظهار کرد: تاکنون موردی دال بر ورود پول‌های کثیف به ما نرسیده و همچنین مستندی دال بر اینکه سرمایه‌گذار خورشید‌های سه گانه مشکلاتی از این دست دارد، نرسیده است. اگر خبری در این باره به ما برسد صدا و سیما در این کار ورود نخواهد کرد. 
 
مدیرکل صدا و سیمای مرکز فارس یادآور شد: سرمایه پیش‌بینی شده برای خورشید‌های سه‌گانه ۲۵۰ میلیارد تومان است. 
 
وی با بیان اینکه مرکز فارس برای صدا و سیما حائز اهمیت است و از ابتدا نیز این مرکز برای یک شبکه ملی راه‌اندازی شده بود، گفت: بنابراین در حوزه فنی در حال بروزرسانی و نوسازی تجهیزات هستیم و تا حدودی این اتفاق افتاده است، HD شدن مراکز نیز در دستور کار قرار گرفته که البته این کار هزینه زیادی را دربرخواهد گرفت. 
 
مدیرکل صدا و سیمای مرکز فارس همچنین گفت: در آرشیو و بخش کالایی آنقدر وسایل وجود دارد که بتوان در فارس یک موزه صدا و سیما داشته باشیم. مرکز فارس مزین به آثار هنرمندان فارس شده است، همچنین دیجیتال سازی برنامه‌ها نیز آغاز شده است. 
 
سهرابی با بیان اینکه انیمیشن دیربازده است، افزود: انیمیشین "سفر‌های سعدی" در ۱۳ قسمت ۲۲ دقیقه‌ای در دست ساخت است که امیدواریم تا پایان سال به اتمام برسد. در تامین بودجه در این حوزه با مشکلاتی رو به رو هستیم به همین دلیل کار‌ها کند پیش می‌رود. 
 
وی متذکر شد: جذب سرمایه گذار برای کار‌های رسانه‌ای در فارس سخت است و خیران در این حوزه ورود نمی‌کنند، در حالی که ما دنبال قهرمان و افتخارآفرینان و تریبون دادن به آن‌ها هستیم.
 
مدیرکل صدا و سیمای مرکز فارس همچنین گفت: طرح شبکه دوم فارس با موضوع گردشگری به سازمان مرکزی ارائه شده، اما هنوز اقدامی انجام نشده است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم