‌نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: مسئولان به جای فراری دادن سرمایه‌گذاران بهتر است در راه‌اندازی مجموعه‌های گردشگری، تولیدی و اقتصادی همراه و همقدم آنها باشند.

کد خبر: ۳۲۶۵۷
۱۲:۱۳ - ۳۱ مرداد ۱۳۹۸

دیدارنیوز - ‌سیدحسن عاملی در حاشیه حضور در پل معلق مشگین شهر در جمع تعدادی از خبرنگاران اظهار کرد: مشگین‌شهر در بسیاری از زمینه‌ها از جمله اجرای طرح‌های مبتکرانه و جذاب حوزه گردشگری پیشرو و جلودار است به گونه‌ای که زمینه جذب گردشگران بیشمار را در سال‌های اخیر فراهم کرده است.

وی مجموعه پل معلق را با تنوع جاذبه‌های گردشگری در تولید ثروت و اشتغال منطقه بی‌نظیر خواند و خاطرنشان کرد: بنده برای تشکر و قدردانی از تلاش سرمایه‌گذار این پروژه در این مجموعه حاضر شدم و البته هر مجموعه صنعتی که در راستای رونق تولید و ایجاد اشتغال در استان گام بردارد وظیفه خود می‌دانیم که در آن مجموعه حاضر شده و قدردان تلاش‌ها و همت والای بخش خصوصی باشیم.

امام جمعه اردبیل به پروژه‌های متعدد و ابتکاری مجموعه گردشگری پل معلق اشاره کرد و گفت: هم در طراحی و هم اجرا کارهایی در این مجموعه انجام شده است که در سایر مناطق کشور نیز به تقلید از این مجموعه می‌توانند آن را عملیاتی کنند که در این راستا همراهی و پشتیبانی امام جمعه و فرماندار شهرستان مشگین‌شهر نیز قابل تقدیر است.

عاملی به پروژه گردشگری استقرار هواپیمای تفریحی در سرعین اشاره کرد و افزود: یکی از مسئولان قصد فراری دادن این سرمایه‌گذار را داشت اما با سختکوشی و تلاش و پیگیری مستمر این مجموعه راه‌اندازی شد و حتی بعد از افتتاح این سرمایه‌گذار در برابر برخی هجمه‌ها ایستاد و اجازه نداد تا این پروژه گردشگری تعطیل شود.

وی ادامه داد: بزرگترین مجموعه موج آبی در خاورمیانه در استان اردبیل در حال احداث است که یک سرمایه‌گذار اهل تبریز به رغم ایجاد موانع مختلف و چند بار رفت و برگشت بالاخره این مجموعه را در حال تکمیل دارد و امیدواریم مسئولان به جای کارشکنی همراهی خود را با چنین سرمایه‌گذارانی نشان دهند.

عاملی نبود یک هتل پنج ستاره را در استان گردشگری اردبیل مایه عیب و عار دانست و تصریح کرد: ما برای برگزاری رویدادهایی همچون مسابقات جهانی والیبال به چنین مجموعه‌های اقامتی نیاز داریم و در چند مرحله رایزنی‌ها برای حضور سرمایه‌گذار در احداث هتل پنج ستاره انجام شده اما کار ناقص مانده است.

وی به اهالی استان مژده داد؛ به زودی هتل پنج ستاره در اردبیل احداث خواهد شد چرا که بعد از یک سال دوندگی به همت کمیته حمایت قضایی از سرمایه‌گذاران مشکلات و موانع رفع شده و کلنگ‌زنی این هتل پنج ستاره انجام می‌شود.

امام جمعه اردبیل جاذبه‌های گردشگری در همه مناطق استان را یادآور شد و گفت: از جنوب استان به عنوان بهشت پنهان گرفته تا شمال این استان به ویژه دشت مغان و کنار ارس از جاذبه‌های گردشگری بی‌نظیری برخوردار هستند و بنده اعلام می‌کنم شهرداران در ورودی همه شهرها تابلویی با مضمون «بلد طیبه و رب‌الغفور» نصب کنند تا همه بدانند به شهر و دیار پاک و پاکیزه وارد می‌شوند.

عاملی اضافه کرد: ما با سیب زمینی و یا گندم و جو هیچ وقت نمی‌توانیم جلوه‌های گردشگری استان اردبیل را معرفی کنیم بلکه ما از ظرفیت‌های بی‌نظیر و فوق‌العاده‌ای برخوردار هستیم که نمونه آن 11 چاه حفر شده زمین گرمایی است که از هر چاه می‌توانیم یک سرعین جدید راه‌اندازی کنیم.

وی اظهار کرد: بنده در جمع مهندسان نیروگاه هسته‌ای بوشهر حاضر شدم و تا قلب رآکتور نیز بازدید کردم که محصول تمام تلاش آنها تولید برق از بخار بود در حالی که ما در همین مشگین‌شهر از هر یک از این چاه‌ها به راحتی می‌توانیم صدها مگاوات برق و سایر جاذبه‌های گردشگری تولید کنیم.

نماینده اردبیل در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: باید با چنگ و دندان از این عزت و استقلال کشور دفاع کنیم چرا که انقلاب اسلامی آخرین فرصت را برای ما فراهم کرده تا در چینش قدرت‌ها به عنوان یک قدرت برتر جایی برای خود پیدا کنیم و بعد از 500 سال بتوانیم عقب‌ماندگی‌های خود را به نوعی جبران کنیم.

وی در پایان گفت: انقلاب اسلامی به معنای واقعی عزت، عظمت و استقلال بر باد رفته کشور را احیا کرده و ما باید قدر این نعمت را بدانیم که امروز روی پای خود ایستاده و از اقتدار کشور صیانت می‌کنیم.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم