واکنش آیت‌الله رشاد به نزاع آیات یزدی و لاریجانی:

آیت‌الله رشاد در مکتوبی به نامه‌نگاری آیت‌الله یزدی و آملی لاریجانی واکنش نشان داد و تأکیدکرد: آنچه در میانه این جهنم جان و جهان‌سوز سوخت؛ ایمان مردم مؤمن، اعتماد نسل جوان، سرمایه اجتماعی جبهه انقلاب، حیثیت دو رجل عزیز مجاهد که از سرمایه‌های نظام و کشور قلمداد می‌شوند بود.

کد خبر: ۳۲۴۴۰
۱۴:۲۵ - ۲۸ مرداد ۱۳۹۸

آتش نزاع خاموش کرده، شکیبایی پیشه سازید

دیدارنیوز ـ در پی وقوع نزاع کلامی اخیر بین رؤسای اسبق و سابق قوه قضائیه، مکتوبی از سوی آیت‌الله رشاد مؤسس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی و رییس شورای حوزه‌های علمیه استان تهران منتشر شد، وی در این مکتوب صمیمانه تأکید کرده است که آنچه در میانه این جهنم جان و جهان‌سوز سوخت، ایمان مردم مؤمن، اعتماد نسل جوان، سرمایه اجتماعی جبهه انقلاب، حیثیت دو رجل عزیز مجاهد که از سرمایه‌های نظام و کشور قلمداد می‌شوند بود.
 
متن یادداشت آیت‌الله رشاد به شرح زیر است: 
 
أعوذ بالله من الشیطان الرجیم
الَّذِینَ إِذَا أَصَابَتْهُمْ مُصِیبَةٌ قَالُوا إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ 
حضرتَین آیتَین عَلمَین، حاج شیخ محمد یزدی و حاج شیخ صادق آملی لاریجانی (دامت برکاتهما)
 
سلام الله علیکم و رحمته 
مشاجره کلامی ـ کتبی اخیر میان شما دو شخصیت برجسته انقلابی، مایه تأسف و تأثر شدید خیل دلسوزان نظام گشت. توقع نمی‌رفت چنین رفتار خسارت‌باری از سوی دو مجتهد کاردیده قضا و مصلحت‌شناس صادر شود.
 
زمینه‌سازان این واقعه تلخ و تأسف‌انگیز، تواماً رسانه‌های فاسد و فاسق برون‌مرزی و رسانه‌های غیرمتخلق و غیرمتشرع درون‌مرزی بودند، که اولی با ساخت خبر دروغ و دومی با پرداخت آن، نقش هیزم‌کش و آتش‌زنه این جهنم جان و جهان‌سوز را ایفا کردند و آنچه در این میانه سوخت: ایمان مردم مؤمن، اعتماد نسل جوان، سرمایه اجتماعی جبهه انقلاب، حیثیت دو رجل عزیز مجاهد که از سرمایه‌های نظام و کشور قلمداد می‌شوند بود.
 
این حریق سرمایه‌سوز و حادثه خسارتبار، طی این آنات و ایام، خوراک مطلوب و مطبوعی برای رسانه‌های معاند فراهم آورد، موجب شادمانی دشمنان دین و انقلاب گشت، کام مردم متدین و ولایی را در آستانه عید الله الاکبر تلخ کرد، خواب از چشم خیرخواهان نظام اسلامی ربود، به اعتبار نهاد‌های عالی کشور لطمه زد؛ و این‌همه، چیزی نبود که هیچ یک از دو وجود گرانمایه، به ذره‌ای از آن رضا داشته‌اید و دارید.
 
آیت الله محمد یزدی، مبارز شجاع دوران ستم‌شاهی، که برای اقامه عدل و تحقق آرمان‌ها و ارزش‌های الاهی و در دفاع از دین و ملت، زمان ممتد و متمادی زندان‌کشیده، و عمیق‌ترین زخم‌های شلاق و شکنجه جلادان ساواک چشیده، و بار‌ها تبعید شده، و همه عمر به روشنگری و خدمت در سنگر‌ها و میادین خطیر انقلاب و نظام سپری کرده است، سرمایه‌ی مغتنم انقلاب و نظام بشمار است و نباید آسیب ببیند، و خود آن بزرگوار باید بیش و پیش از دیگران از این سرمایه ثمین صیانت بفرماید.
 
آیت الله صادق لاریجانی، فاضل فرهیخته، متفکر نواندیش حوزه، پیش‌آهنگ مواجهه با تفکرات معارض، انقلابی متین و محکم، که محضر برکت‌آثارش مبدا خدمات علمی و فکری فراوان در روزگار حاضر بوده است، سرمایه مغتنم انقلاب و نظام بشمار است و نباید آسیب ببیند، و خود آن بزرگوار باید بیش و پیش از دیگران از این سرمایه ثمین صیانت بفرماید.
 
این کمترین طلاب از محضر هر دو عزیز ارجمند استدعا می‌کنم: در این اوضاع سرّاء و ضرّاء، انفاق معنوی کنند و تیغ کلام به نیام کظم غیض بکشند و از در معافات درآیند، و آتش تنازع خاموش کرده، شکیبایی پیشه سازند. مباد این روند تداوم یابد و امتداد اجتماعی پیدا کند و بیش از این موجب خسارت گردد؛ «الَّذِینَ یُنْفِقُونَ فِی السَّرَّاءِ وَالضَّرَّاءِ وَالْکَاظِمِینَ الْغَیْظَ وَالْعَافِینَ عَنِ النَّاسِ وَاللَّهُ یُحِبُّ الْمُحْسِنِینَ» (آل عمران/۱۳۵) هشدار که وَقود و هیزم این شعله‌های جگر‌سوز و دلدوز، سرمایه ایمان مردم و اعتماد ملی است.
 
در فرجامه این مسوّده مختصر تذکر صمیمانه‌ای نیز با رسانه‌های دلسوز و دغدغه‌مند مصالح کشور و هوادران و علاقه‌مندان به این دو شخصیت عرض می‌کنم: اخلاق و انصاف، مصالح کشور و نظام، خطورت و حساسیت حوزه و روحانیت در شرایط فعلی را منظور داشته باشید، و فروتنانه تقاضا می‌کنم: دامن به این آتش افروخته نزنید و اجازه بدهید شعله‌ها فروکش کند و موضوع فیصله یابد. 
 
کمترین طلبه ارادتمند هر دو شخصیت خدوم
علی‌اکبر رشاد
 هفدهم ذی الحجة ۱۴۴۰قمری، مطابق ۱۷/ ۵/ ۱۳۹۸ شمسی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم